Panther G - #301 - 9th Pz. Div. - malowanie/zdjęcia ?

Jeśli chcesz porozmawiać o prawdziwych pojazdach wojskowych lub szukasz dokumentacji do swojego modelu - napisz o tym tutaj.

Moderator: xenomorph

Panther G - #301 - 9th Pz. Div. - malowanie/zdjęcia ?

Postprzez Andrzej Hołowacz » wtorek, 19 stycznia 2010, 11:58

Witam !

Zachciało mi się skleić model prosto z pudła - tak całkowicie rozrywkowo .... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wybór padł na późną Panterę o numerze bocznym 301 z 9 dywizji pancernej.
Model będzie z Tamki w 1/48.

Poniżej jest "instrukcyjny" schemat malowania

Obrazek

I tu pojawia się pytanie ?
Czy jest on prawidłowy i czy są jakieś zdjęcia pokazujące ten pojazd ?

Zdaje sobie sprawę z tego, że może być 100 innych schematów innych pojazdów ale jakoś chciałem tak prosto z pudła :mrgreen: :mrgreen:
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: Panther G - #301 - 9th Pz. Div. - malowanie/zdjęcia ?

Postprzez materiusz66 » wtorek, 19 stycznia 2010, 16:14

Jest jedno znane zdjęcie tego pojazdu, powtarza się ono we wszystkich wydawnictwach. Innego ujęcia prawdę powiedziawszy nie widziałem.
Obrazek
Zdjęcie pochodzi z książki Panther (nr. 60) wydawnictwa Militaria.
W wydawnictwie Kagero "PzKpfw V Panther" znalazłem taką planszę, może Ci się przyda.
Obrazek
Ponad to zwrócić trzeba uwagę na fakt, że ten egzemplarz pomalowany jest wedlug tzw. schematu fabrycznego (układ plam był w poszczególnych pojazdach podobny). Oto dwie strony z książki pt. "Duel in the mist" wyd. AFV modeller publ.
Obrazek
Obrazek
Trochę zdjęć (względem kamuflażu) jeszcze posiadam, jeśli będzie potrzeba to poszukam.
materiusz66
 

Re: Panther G - #301 - 9th Pz. Div. - malowanie/zdjęcia ?

Postprzez Marek Jaszczołt » wtorek, 19 stycznia 2010, 20:09

materiusz66 napisał(a):Ponad to zwrócić trzeba uwagę na fakt, że ten egzemplarz pomalowany jest wedlug tzw. schematu fabrycznego (układ plam był w poszczególnych pojazdach podobny). Oto dwie strony z książki pt. "Duel in the mist" wyd. AFV modeller publ.

A bynajmniej :P ten wóz nie miał malowaniu typu "ambush". Przyjrzyj się dobrze temu zdjęciu. Jeżeli już powołujesz się na Duel in the Mist to właściwym wzorcem jest malowanie stosowane przez MANa (w tej książce pokazane z 4 stron na przykładzie malowania "211")

Andrzej jak sobie odpuścisz kropki to możesz malować wg instrukcji Tamiyi.
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panther G - #301 - 9th Pz. Div. - malowanie/zdjęcia ?

Postprzez Andrzej Hołowacz » wtorek, 19 stycznia 2010, 20:44

Marek Jaszczołt napisał(a):Andrzej jak sobie odpuścisz kropki to możesz malować wg instrukcji Tamiyi.


Czyli dobrą sylwetkę pokazało Kagero w swojej książce. To co jest w "Duel In The Mist" pokazane na sylwetkach przedstawia pojazd bez tłumików płomieni.
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panther G - #301 - 9th Pz. Div. - malowanie/zdjęcia ?

Postprzez Marek Jaszczołt » wtorek, 19 stycznia 2010, 23:30

Andrzej Hołowacz napisał(a):Czyli dobrą sylwetkę pokazało Kagero w swojej książce.

Na to wychodzi ;o)
Andrzej Hołowacz napisał(a):To co jest w "Duel In The Mist" pokazane na sylwetkach przedstawia pojazd bez tłumików płomieni.
Też prawda, ale chodziło mi o wzorzec układu plam kamuflażowych :mrgreen: .
I'm not lazy... I'm motivationally challenged.(Garfield)
Avatar użytkownika
Marek Jaszczołt
 
Posty: 478
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 21:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Panther G - #301 - 9th Pz. Div. - malowanie/zdjęcia ?

Postprzez Andrzej Hołowacz » środa, 20 stycznia 2010, 09:09

Marek Jaszczołt napisał(a):Też prawda, ale chodziło mi o wzorzec układu plam kamuflażowych :mrgreen: .


Wiem, wiem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Zapraszam dalej w takim razie zainteresowanych do "warsztatu": viewtopic.php?f=212&t=9947
Pozdrawiam
Andrzej Hołowacz

siara1939 napisał(a):Sklejaj sobie i moze za pare lat tez bedziesz mial paru pochlebcow, coby w Twoich warsztatach wypisywali achy i echy....A pozatym, jak Ci się tak tutaj nie podoba, to wiesz co mozesz zrobic, aby taka sytuacja Cie wiecej nie irytowala.
Avatar użytkownika
Andrzej Hołowacz
 
Posty: 385
Dołączył(a): niedziela, 27 stycznia 2008, 01:58
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Pojazdy wojskowe - rzeczywiste

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron