Bf 109E-4 1/48 Eduard

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Jasiek74 » sobota, 18 maja 2013, 12:33

Cześć Wszystkim!
Jestem nowym użytkownikiem forum. Na imię mam Janusz i pochodzę z Łodzi. Modelarstwem plastikowym interesowałem się dosyć dawno, czyli jakieś 10 lat temu. Później zająłem się kartonówkami, ale ostatnio zaczęło mi brakować zabawy z plastikiem i aerografem, dlatego zdecydowałem się na jakiś czas wrócić do dawnej pasji. Na warsztat wziąłem Messerka Bf 109E-4 z Eduarda w wersji ProfiPack, czyli fajny modelik z blaszkami i maskami. Ogólne wrażenia z budowy bardzo dobre. Dopasowanie elementów znakomite. Praktycznie żadnych problemów, oprócz tych, które stworzyłem sobie sam :lol: . No ale w końcu musiałem przypomnieć sobie parę rzeczy, zwłaszcza w kwestii malowania, bo techniki się pozmieniały i realistyczne pomalowanie modelu to już duże wyzwanie. Jedyny minus zestawu, to oznaczenia eksploatacyjne. Niektóre z nich miały przesunięcia białego koloru, i musiałem maskować takie babole farbą i przetarciami, o ile było to możliwe oczywiście. Arkusz kalkomanii z oznakowaniami był bez zarzutu. Może dlatego, że drukował go Cartograf, a eksploatacyjne Eduard. Nie popsuło to oczywiście ogólnego dobrego wrażenia i zaopatrzyłem się w kolejne zestawy lotnicze Eduarda. Model malowany autentykami Model Mastera i Pactrą. Plamki na kadłubie malowałem pędzelkiem, po czym szlifowałem je wodnym papierem ściernym, żeby nie odstawały od powierzchni malowanej aerografem. Okopcenia z suchej pasteli. Wash z olejnej, ciemno brązowej dla plastyków. Czas pokazać moje wypociny. Konstruktywna krytyka mile widziana. To mój pierwszy model samolotu po ładnych paru latach, więc proszę o wyrozumiałość.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Jasiek74
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 12 maja 2013, 11:38
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez marco2607 » sobota, 18 maja 2013, 12:58

Jak na taką przerwę to super. :!: Można się przyczepić do braku linii na i pod kadłubem za kabiną(zaszpachlowałeś) która ze względu na profil produkcji jest w każdym meserze.
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3303
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Jasiek74 » sobota, 18 maja 2013, 13:08

Zaintrygowała mnie Twoja uwaga na temat tych linii. Pogrzebałem w necie, i faktycznie coś tam jest, ale bardzo słabo je widać, więc chyba nie ma to zbyt dużego wpływu na wygląd końcowy modelu. Ja po prostu przeszlifowałem połączenie połówek kadłuba :)
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Jasiek74
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 12 maja 2013, 11:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez marco2607 » sobota, 18 maja 2013, 19:07

Jasiek74 napisał(a): ale bardzo słabo je widać, więc chyba nie ma to zbyt dużego wpływu na wygląd końcowy modelu. Ja po prostu przeszlifowałem połączenie połówek kadłuba


I to jest podstawowy błąd , a napisałem dla pamięci bo wszystkie mesery tak miały i to jest dość widoczne.
Dla przykładu 1 lepszy z sieci.

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=6&t=75342
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Avatar użytkownika
marco2607

Animal Planet
 
Posty: 3303
Dołączył(a): piątek, 2 stycznia 2009, 18:25
Lokalizacja: Białystok

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Mecenas » sobota, 18 maja 2013, 19:24

Cześć Janusz!
Witam serdecznie na forum i gratuluję bardzo udanego powrotu do plastiku. Odbiór Twojego modelu jest bardzo pozytywny, pomimo tego małego błędu wspomnianego przez Marka. Nie przejmuj się tym jednak za bardzo, też o tym kiedyś zapomniałem i jakoś dalej żyję. I tak odwaliłeś kawał dobrej roboty. Udowodniłeś też przy okazji, że pomimo iż wiele osób narzeka na farby Pactry można nimi całkiem nieźle wymalować model.

Wpadaj jak najczęściej na forum i pokazuj swoje kolejne prace.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez jonnym » sobota, 18 maja 2013, 20:13

Tez maluje pactrami i nie mam z nimi zadnych problemów.
Model pierwsza klasa.Jak dla mnie troche spód czysty ale ogólnie prezentuje sie ok.
jonnym
 
Posty: 77
Dołączył(a): czwartek, 8 marca 2012, 12:59

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez nariman » sobota, 18 maja 2013, 21:43

jonnym napisał(a):Tez maluje pactrami i nie mam z nimi zadnych problemów.
Model pierwsza klasa.Jak dla mnie troche spód czysty ale ogólnie prezentuje sie ok.

Zgadzam się że model pierwsza klasa, ale moim zdaniem ogólnie zabardzo uje....ny. To moje osobiste odczucie.
Ogólnie fajnie jest.
nariman
 
Posty: 337
Dołączył(a): niedziela, 12 grudnia 2010, 17:02

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Adam » sobota, 18 maja 2013, 22:21

Witaj w naszym gronie.
Meserszmitologiem nie jestem i mogę ocenić tylko efekty malowania, powiem krótko, bardzo mi się podoba.

Adam.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Jasiek74 » niedziela, 19 maja 2013, 10:03

Dziękuję za tak miłe przywitanie na forum! Miałem teraz zabrać się za Jaka-3 ze Zwezdy, ale mam mało materiałów na jego temat, więc chyba zabiorę się za SPADA XIII z Eduarda w 1:48. Wygląda na nieskomplikowany i relaksacyjny model, więc powinienem sobie z nim poradzić ;o)
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Jasiek74
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 12 maja 2013, 11:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez merlin_PL » niedziela, 19 maja 2013, 12:39

Powitać Jaśku powitać. Szczególnie miło na forum powitać kolegę z modelarskiej sjesty. Model się podoba i miło, że go pokazujesz . Co do papierów na temat Jaka - 3 to mam co nieco na jego temat więc gdzieś przy okazji sjesty służę pomocą. Daj tylko znać na PW .

merlin_pl , czyli dla sjesty kolega mario.
Robią się różne rzeczy
merlin_PL
 
Posty: 889
Dołączył(a): poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:34
Lokalizacja: Konstantynów Łódzki

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Jasiek74 » niedziela, 19 maja 2013, 13:51

Cześć mario. Dawno się nie widzieliśmy, więc fajnie by było, jakbyś wpadł na Sjestę. Najbliższa będzie we Wrocławiu, bo zbiega się ze zlotem Konradusa na który się wybieram, ale przy okazji następnych na pewno się odezwę.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Jasiek74
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 12 maja 2013, 11:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 20 maja 2013, 15:12

Witam "krajana" :lol: . Fajnie, że wróciłeś do plastiku i to w całkiem niezłym stylu!
Malowanie plamek wygląda super i dodaje autentyczności. Szwu na grzbiecie brakuje, ale - dla ucieszenia oczu, można go choćby narysować czarną linią. Napisy eksploatacyjne dla Bf 109 robi teraz Techmod - miałem okazję przetestować - polecam! Dla Mac Eyki, co prawda, "nie stanąłeś na szczycie kunsztu modelarskiego", co oznacza tylko i wyłącznie to, że śmigło się nie kręci :mrgreen:
Bardzo udany powrót - a ja pewnie się wreszcie będę musiał wybrać na sjestę, bo tyle razy sobie obiecywałem. W każdym razie zawsze możemy spotkać się w "Da-Ta"!
Obrazek
ObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 7968
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Jasiek74 » poniedziałek, 20 maja 2013, 16:24

Cześć Aleksander! Bardzo serdecznie zapraszam na Sjestę i na nasze łódzkie forum modelarskie. Tu masz link: http://www.lsm.hekko.pl/phpbb/index.php ... b29423c1fa. Im nas więcej, tym lepiej. A w "Da-Ta" bardzo często bywam, więc możliwe, że się spotkamy :)
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
Jasiek74
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 12 maja 2013, 11:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Bf 109E-4 1/48 Eduard

Postprzez Voltan » poniedziałek, 20 maja 2013, 19:26

Świetny powrót. Model się podoba, plamki bardzo fajnie wyszły. Ładnie przybrudzony.
Voltan
 
Posty: 1728
Dołączył(a): piątek, 12 października 2012, 20:37
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości