Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez rotpol13 » środa, 25 marca 2015, 23:15

radoslaw6363 napisał(a):...Kabina kończy się kontem prostym :cry: :cry: :cry:


Kątem!!! Konto masz w banku :mrgreen:

:arrow: Przyjrzyj się dokładnie:

Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Reklama

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez radoslaw6363 » środa, 25 marca 2015, 23:26

rotpol13 napisał(a):
radoslaw6363 napisał(a):...Kabina kończy się kontem prostym :cry: :cry: :cry:


Kątem!!! Konto masz w banku :mrgreen:

Poprawiłem :mrgreen: Dziękuję Rotpolu za czujność, chociaż odnoszę czasmi wrażenie że jesteś moim cieniem na tym forum. :D
Na powiększeniu widać że miałem rację :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez rotpol13 » środa, 25 marca 2015, 23:33

radoslaw6363 napisał(a):Na powiększeniu widać że miałem rację :lol:


Niestety, nie!! Wytęż wzrok ;o)
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez radoslaw6363 » środa, 25 marca 2015, 23:50

rotpol13 napisał(a):
radoslaw6363 napisał(a):Na powiększeniu widać że miałem rację :lol:


Niestety, nie!! Wytęż wzrok ;o)

Może napiszę tak ;o) porównaj fotografię z rysunkiem i znajdź różnice :-o
Widzę że kabinka jest OK . Część tego elementu trzeba zostawić nie zamaskowaną i będzie OK :shock:
Obrazek
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2546
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez garrett » czwartek, 26 marca 2015, 14:16

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lipiec.
3 zdjęcia, reszta do obejrzenia u Cukierasa, czy wiatrochrony odpowiednio krzywe :roll:
http://goo.gl/ZC48fD
Obrazek
Avatar użytkownika
garrett
 
Posty: 589
Dołączył(a): piątek, 10 czerwca 2011, 07:05
Lokalizacja: Principia Discordia

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez HK » czwartek, 26 marca 2015, 14:28

radoslaw6363 napisał(a):Może napiszę tak ;o) porównaj fotografię z rysunkiem i znajdź różnice :-o
Widzę że kabinka jest OK . Część tego elementu trzeba zostawić nie zamaskowaną i będzie OK :shock:

Tylny segment osłony jest oczywiście poprawny a obłe okienka uzyskuje sie poprzez jej częściowe zamalowanie. W tej skali jest to w.g. mnie jedyne akceptowalne rozwiązanie. Górny fragment kadłuba rozdzielający okienka był w P-51 B dość wąski. W modelu, po podzieleniu kadłuba na połówki, ten element byłby zbyt delikatny i problematyczny do odlania. Revell i Academy w swoich modelach zrobiły ten "jęzor" odpowiednio szerszy, żeby uniknąć takich kłopotów. W rezultacie, efekt na modelu dalece odbiega od pierwowzoru. Hasegawa natomiast miała takie samo rozwiązanie jak ten nowy KP i jeśli się na niej wzorowali, to słusznie.
Inna rzecz to wiatrochron, a raczej boczne linie łączenia z kadłubem. Faktycznie, na załączonych zdjęciach wydają się zbyt proste. Jednak na rzeczywistych P-51 B, krzywizna również nie jest oczywista (choć występuje) i efekt zależy od kąta widzenia. Jeśli KP zrobił to dobrze, to zdjęcia również mogą mylić. Poczekamy, zobaczymy. W razie czego, nie jest to jakieś tragiczne do poprawienia.
Płyta pancerna i mocowanie fotela, choć słabo widoczne, wydają się dość poprawne. Idealne nie będą, bo w tej skali musiały by być zbyt delikatne.
Jedno jest pewne, o ile wymiary modelu nie będą skopane, to mamy zdecydowanie najlepsze odwzorowanie Mustanga B w tej skali. Wydaje się, że KP uniknęło wszystkich wpadek które zaliczyła Hase, Academy i Revell (a każda z nich inne).
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez GrzeM » czwartek, 26 marca 2015, 14:54

Nie, nie Panowie, mnie nie chodzi o to, że część przezroczystej kabinki trzeba będzie zamalować (to jest oczywiste i OK) tylko o obrys góry kadłuba od statecznika pionowego aż po wiatrochron. W oryginalnym samolocie on był wyraźnym, łagodnym łukiem, natomiast w modelu wydaje się spłaszczony, z załamaniem tam gdzie łączy się część przezroczysta z garbem za kabiną (nazwałem to nieprecyzyjnie "zagłówkiem").
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3106
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez GrzeM » czwartek, 26 marca 2015, 15:23

A RWD-8 PIĘKNA!!!!!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3106
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez RAV » czwartek, 26 marca 2015, 16:19

HK napisał(a):Tylny segment osłony jest oczywiście poprawny a obłe okienka uzyskuje sie poprzez jej częściowe zamalowanie. W tej skali jest to w.g. mnie jedyne akceptowalne rozwiązanie. Górny fragment kadłuba rozdzielający okienka był w P-51 B dość wąski. W modelu, po podzieleniu kadłuba na połówki, ten element byłby zbyt delikatny i problematyczny do odlania. Revell i Academy w swoich modelach zrobiły ten "jęzor" odpowiednio szerszy, żeby uniknąć takich kłopotów. W rezultacie, efekt na modelu dalece odbiega od pierwowzoru. Hasegawa natomiast miała takie samo rozwiązanie jak ten nowy KP i jeśli się na niej wzorowali, to słusznie.

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby wariant "revellowski", ale bez pogrubiania. W końcu da się zrobić cieńsze elementy, jak np. maszt anteny czy pitotka. Można nawet zrezygnować z dzielenia "jęzora" na połówki, żeby był grubszy (jak często się to czyni np. z usterzeniem pionowym lub nawet skrzydłami w F-16).

Wariantu "hasegawowskiego" nie lubię, bo ma szansę działać tylko przy idealnym spasowaniu elementu przezroczystego z kadłubem na długiej krzywiźnie. Wszelkie odstępstwa wymagają ryzykownego szlifowania tuż przy szybie, a niedoszlifowanie będzie wyraźnie widoczne. Ponadto po tym szlifowaniu raczej należałoby poprawić linie podziału wzdłuż spoin, a to też bywa problematyczne (zdecydowanie wolę ryć linie w jednorodnym plastiku).
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3299
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez HK » czwartek, 26 marca 2015, 17:00

GrzeM napisał(a):Nie, nie Panowie, mnie nie chodzi o to, że część przezroczystej kabinki trzeba będzie zamalować (to jest oczywiste i OK) tylko o obrys góry kadłuba od statecznika pionowego aż po wiatrochron. W oryginalnym samolocie on był wyraźnym, łagodnym łukiem, natomiast w modelu wydaje się spłaszczony, z załamaniem tam gdzie łączy się część przezroczysta z garbem za kabiną (nazwałem to nieprecyzyjnie "zagłówkiem").

Jeżeli nawet (bo to może być tylko efekt światłocienia na zdjęciu), to się przeszlifuje i będzie git. Razem z kabiną jakby się kto pytał. :)
Ja, w odróżnieniu od RAV-a nie mam dyskomfortu przy łączeniu lub szlifowaniu części przeźroczystych. Przy współczesnej chemii modelarskiej i materiałach szlifierskich, przestało to być dla mnie jakąkolwiek kwestią.
Hendryk
HK
 
Posty: 514
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 11:07

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez zegeye » czwartek, 26 marca 2015, 22:37

Oj przeszlifuje się i to nie raz ... ;o) Na tych fotkach widać że szpachlówka będzie potrzebna temu P-51 i to w całkiem sporej ilości :-/ Szczeg. dobrze widać na zdjęciu ze spodem..... Co do kwadratowości tyłu kadłuba to rzeczywiście tak to widać.... podobne wrażenie odnoszę oglądając model Ki-61-II ze stajni RSmodels....może to kwestie techniczne jakieś wchodzą w grę???
pozdrawiam
Zbych

Obrazek
zegeye

Animal Planet
 
Posty: 1703
Dołączył(a): wtorek, 12 lutego 2008, 16:03
Lokalizacja: warszawa

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez maciek3 » piątek, 27 marca 2015, 02:09

garrett napisał(a):Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lipiec.
3 zdjęcia, reszta do obejrzenia u Cukierasa, czy wiatrochrony odpowiednio krzywe :roll:
http://goo.gl/ZC48fD


Czy to rzeczywiście RWD z IBG ? Skrzydełko mało zachęcające.
maciek3
 
Posty: 32
Dołączył(a): piątek, 6 lipca 2012, 13:12

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez Botan » piątek, 27 marca 2015, 14:36

maciek3 napisał(a):
Czy to rzeczywiście RWD z IBG ? Skrzydełko mało zachęcające.


Zdjęcia z profilu IBG na Facebooku, czyli tak.
Obrazek
Avatar użytkownika
Botan
 
Posty: 204
Dołączył(a): czwartek, 19 czerwca 2008, 09:07
Lokalizacja: Rzeszowczyzna

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez GrzeM » piątek, 27 marca 2015, 16:40

A co Ci w tych skrzydłach nie halo?
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3106
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: Zapowiedzi i nowości 1/72 na 2015 r

Postprzez LazyCat » piątek, 27 marca 2015, 16:54

GrzeM napisał(a):A co Ci w tych skrzydłach nie halo?



Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
LazyCat
 
Posty: 1119
Dołączył(a): czwartek, 11 października 2007, 18:41
Lokalizacja: Greensboro, North Carolina

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości