Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez drabik » niedziela, 30 stycznia 2011, 09:01

Milos Varak napisał(a):To akurat wiem..... 2 lata temu wynieśli mi z piwnicy pół tony węgla. :evil: A jeśli w tej piwniczce ma Mi-6 Plasticart`a to daj namiary, wezmę brechę i sobie zrobię wycieczkę do Krakowa :twisted:


Jak go znam - pewnie i to ma (a jak nie - pewnie zanabędzie - trzeba śledzić, czym się pochwali), pewnie nawet nie do końca kontroluje co tam się ustosowało na półkach... Jakby co - chętnie dojadę do pomocy, nieopatrznie podzielił się kiedyś adresem i pokazał trasę biegnącą do rzeczonego pomieszczenia... :twisted:
Ostatnio edytowano niedziela, 30 stycznia 2011, 19:12 przez drabik, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Reklama

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez Milos Varak » niedziela, 30 stycznia 2011, 15:06

drabik napisał(a):Jak go znam - pewnie i to ma (a jak nie - pewnie zanabędzie - trzeba śledzić, czym się pochwali), pewnie nawet nie do końca kontroluje co tam się ustosowało na półkach... Jakby co - chętnie dojadę do pomocy, nieopacznie podzielił się kiedyś adresem i pokazał trasę biegnącą do rzeczonego pomieszczenia... :twisted:


To trza się będzie ugadać. Pytanie tylko czy bierzemy to co nas interesuje, czy wszystko co popadnie?? :twisted: A może zróbmy to inaczej, kupimy flachę i kwiaty (flachę dla Jarka, kwiaty dla Jego żony), jak już będzie miał humorek, to może sam od siebie coś podaruje :mrgreen: :twisted:
Milos Varak
 

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez drabik » niedziela, 30 stycznia 2011, 19:07

Milos Varak napisał(a):To trza się będzie ugadać. Pytanie tylko czy bierzemy to co nas interesuje, czy wszystko co popadnie?? :twisted: A może zróbmy to inaczej, kupimy flachę i kwiaty (flachę dla Jarka, kwiaty dla Jego żony), jak już będzie miał humorek, to może sam od siebie coś podaruje :mrgreen: :twisted:


Plan po części dobry. Dobre: flacha i kwiaty (na wszelki wypadek mogą być dwie, kwiaty i jakiś tort najpewniej czekoladowy - pamiętaj o latorośli) - i zostawmy ich z tym wszystkim w domu... A sami tymczasem...
Avatar użytkownika
drabik
 
Posty: 156
Dołączył(a): piątek, 30 lipca 2010, 09:35

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez JGucwa » niedziela, 30 stycznia 2011, 20:52

Spoko, spoko! Wy tu gadu-gadu, a ja dopiero wróciłem z wyjazdu. Milos daj mi na PRIV swoje namiary, bo faktem jest, że chcę COŚ Ci przesłać :-> . Zerknę jutro do piwniczki i ... coś z niej ubędzie :lol: . Ot, taki mój kaprys :mrgreen: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez dewertus » poniedziałek, 31 stycznia 2011, 14:56

JGucwa napisał(a):Zerknę jutro do piwniczki i ... coś z niej ubędzie

Czekaj, podeślę Ci mój adres - też chetnie przygarnę "pasażera" .... :P
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez JGucwa » poniedziałek, 31 stycznia 2011, 19:04

Jaskinia Alibaby ma to do siebie, że przede wszystkim skarby gromadzi :-> . Tylko za "znaczące zasługi" można z niej coś uszczknąć ;o) :lol: :lol: :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez Milos Varak » wtorek, 1 lutego 2011, 17:04

JGucwa napisał(a):Jaskinia Alibaby ma to do siebie, że przede wszystkim skarby gromadzi :-> . Tylko za "znaczące zasługi" można z niej coś uszczknąć ;o) :lol: :lol: :lol: .


Jarek, a powiedz Ty mi jakie są moje wybitne zasługi że dostąpiłem tego zaszczytu?? :mrgreen:. Przecież na tle innych użytkowników forum modelarz ze mnie żaden..... np Hubert czy drabik lepiej odemnie sklejają. Teraz to coś dłubię z doskoku i efekty wychodzą tragiczne. Czasem zaczyna się zastanawiać, czy nie rzucić tego w diabły i zacząć hodować patyczaki :mrgreen:.
Milos Varak
 

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez JGucwa » wtorek, 1 lutego 2011, 17:55

Milos Varak napisał(a):Jarek, a powiedz Ty mi jakie są moje wybitne zasługi że dostąpiłem tego zaszczytu?? ... .


Jak powiedział nasz wieszcz: "Miej serce i patrzaj w serce". Powiedział również: "Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga".
Więc staram się widzieć to, czego nie widzą inni, czytać to, co jest między wierszami oraz robić to, co uważam za słuszne 8-) .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez dewertus » środa, 2 lutego 2011, 20:02

JGucwa napisał(a):widzieć to, czego nie widzą inni, czytać to, co jest między wierszami

Inni też to potrafią i wiedzę stosowną także posiadają... :P
Milos Varak napisał(a):Czasem zaczyna się zastanawiać, czy nie rzucić tego w diabły i zacząć hodować patyczaki

Ani się waż!!! W przeciwnym wypadku zmuszony będę "wypłacić" poniżającego czopsa w ucho ;o) :mrgreen:


A wracając to tematu takie cudeńka też mam w kolekcji (datowane na 1967)...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez JGucwa » środa, 2 lutego 2011, 22:52

CUDEŃKA !!! :shock: :shock: :shock: Hubercie, prawdziwy rarytas!

Milos (a raczej: Sebastian :-> ) teraz pozostaje mi spakować niespodziankę do pudła i wysłać - myślę, że będziesz zadowolony 8-) .
A jeśli zerwiesz z modelarstwem, to masz "przechlapane" u całego Forum ;o) :mrgreen: :lol:
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez Milos Varak » piątek, 4 lutego 2011, 00:18

dewertus napisał(a):Ani się waż!!! W przeciwnym wypadku zmuszony będę "wypłacić" poniżającego czopsa w ucho ;o) :mrgreen:

Tylko nie po uszach, bo na czym mi się będą trzymać okulary ;o), poza tym uderzyłbyś człowieka w okularach?? :mrgreen:
Jak przez mgłę pamiętam że miałem też te pocztówki ( bo chyba to są pocztówki ?? ;o)), ale licho wie co się z nimi stało. Pamiętam także, że w Żołnierzu Polskim były przedstawiane samoloty, jeden rzut z boku i krótki opis konstrukcji, mój ojciec to wycinał dla mnie. Niestety, ale zaginęło mi to przy przeprowadzce :(.

JGucwa napisał(a):Milos (a raczej: Sebastian :-> ) teraz pozostaje mi spakować niespodziankę do pudła i wysłać - myślę, że będziesz zadowolony 8-) .
A jeśli zerwiesz z modelarstwem, to masz "przechlapane" u całego Forum ;o) :mrgreen: :lol:


Czekam z niecierpliwością, i nie zapytam się co to takiego wysyłasz, w końcu to niespodzianka :mrgreen:.
A co do zerwania z modelarstwem, to nie mam zamiaru tego robić, chociaż ostatnim czasy nie potrafię jakoś czerpać frajdy ze sklejania, cierpię chyba na brak weny. Zresztą łatwiej mi z kobiety zrezygnować, niż z modeli :mrgreen:.
Milos Varak
 

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez Artek82 » środa, 10 sierpnia 2011, 22:06

W ramach uzupełnienia tematu i przypomnienia co tam jeszcze było w prehistorii :D dam kilka in boxów:

Najstarszy zestaw jaki mam to F-84F z HAWKa 1/72 datowany na 1956 rok. Modelik ma grawerowane oznaczenia i minimum części :) Ogólnie modele tej firmy były chyba praktycznie nie do zdobycia u nas w tamtej epoce.
Obrazek
Obrazek

Nr 2 to legenda MIG-15 KVZ VEB 1/50 datowany na 1962 rok. Model wykonany z tworzywa wielobarwnego i na zewnątrz pryskany srebrzanką nitro. Nie mam oryginalnej kalkomanii do niego.
Obrazek
Obrazek

Nr 3 to T-6 Texan także HAWK 1/72 datowany na 1965 rok. Ten także ma grawerowane oznaczenia i chyba z 15 części raptem, ale jest piękny :D
Obrazek
Obrazek

Nr 4 to Saab J-35 KVZ VEB 1/100 datowany na 1968. Jest to jeden z pięciu maluszków tej NRDowskiej spółdzielni :)
Obrazek
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez Grzegorz2107 » środa, 10 sierpnia 2011, 22:59

Artek82 napisał(a):W ramach uzupełnienia tematu i przypomnienia co tam jeszcze było w prehistorii :D dam kilka in boxów:


Nr 2 to legenda MIG-15 KVZ VEB 1/50 datowany na 1962 rok. Model wykonany z tworzywa wielobarwnego i na zewnątrz pryskany srebrzanką nitro. Nie mam oryginalnej kalkomanii do niego.
Obrazekg[/img]


O tego MiGa to się chyba pobiliśmy na Allegro. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez Artek82 » środa, 10 sierpnia 2011, 23:03

A może być :mrgreen: konkretnie w 2007 roku chyba, wiem że obgryzłem wtedy wszystkie paznokcie ze strachu, czy uda mi się go ustrzelić :lol: ale warto było!
Pozdrawiam Artur.
Avatar użytkownika
Artek82
 
Posty: 290
Dołączył(a): niedziela, 7 listopada 2010, 17:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wspomnień czar, czyli modele w PRL'u

Postprzez Adam » czwartek, 11 sierpnia 2011, 08:13

A ja takiego Miga 15 skleiłem, bedąc młodzieńcem. O ile mnie pamięć nie myli to wolałem ten model od modelu z "Ruchu" bo był właśnie pomalowany na srebrno :mrgreen: , oj łza się w oku zakręciła :D .
Adam.
PS Patrząc na ten wątek to bardzo żałuję, że powyzbywałem się tej klasy modeli. :( ale ciasnota mieszkania zmuszała do wyzbywania się tych gorszych modeli, a czasem moi synkowie "niechcący" coś połamali.
Obrazek
Avatar użytkownika
Adam
 
Posty: 2929
Dołączył(a): piątek, 8 maja 2009, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości