F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez konrad444 » piątek, 7 marca 2014, 21:51

Witam. Owiewka Rob Taurusa jest już w moim posiadaniu :D (akurat była w sklepie)
Obrazek
Obrazek
A teraz pytania
Po których liniach wycinać tą owiewkę i najlepiej skalpelem czy piłką?
Jak myślicie lepiej będzie użyć już całej owiewki czy może lepiej przeciąć ją i wykorzystać tylko przód a tył użyć od tamki ?
A teraz jeszcze jedno pytanie w artykule o corsairu na łamach Militari XXw. nr.57 wyczytałem że ta szybka u dołu
Obrazek w wersji F4U-1A czyli mojej nie były potrzebne i z tego też powodu bywały zamalowywane a więc czy powinienem zamalować te okienko czy je zostawić

Jutro mam w miarę wolną sobotę więc zamierzam wyciąć tą owiewkę i nałożyć podkład na samolot.
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez Kuba P. » piątek, 7 marca 2014, 23:02

Tnij z marginesem osłonę jakimś ostrym narzędziem, skalpelem może i potem najlepiej papierkiem szlifuj do ramek. Wzoruj się na tym z modelu.
Jak zmienisz wiatrochron to i odsuwaną osłonę daj z vacu, chodzi o grubość szkła. Vacu będzie skalowe.
Możesz się pobawić z jakaś imitacją ramy wewnątrz, wtedy będzie efekt bardzo naturalny ale też cieżko je kleić czysto.
Wyzwanie :)

Powodzenia!
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez konrad444 » sobota, 8 marca 2014, 12:52

Mam jeszcze jedno pytanie czy zaznaczony na czerwony element powinien zostać wycięty?
Obrazek
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez MIRO » sobota, 8 marca 2014, 13:49

Oszywiście.
Pozdrawiam
Mirek
Путiн хуйло!
Avatar użytkownika
MIRO
 
Posty: 1742
Dołączył(a): piątek, 21 listopada 2008, 10:36
Lokalizacja: Opole

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez konrad444 » sobota, 8 marca 2014, 19:10

Witam dziś modelik dostał podkład i preshading. Apropo szybki na dole nie wiem czy będzie prawidłowo merytorycznie ale zostaje.
Góra
Obrazek
Dół
Obrazek
Owiewkę jak na razie wyciąłem i częściowo zamaskowałem ale jeszcze trochę trzeba będzie się z nią pomęczyć.
Tak to wygląda na obecną chwile
Obrazek
Model będę malował farbami Lifecolor (odcienie niebieskiego odpowiednio Sea Blue UA 044 i Intermediate Blue UA045) i Gunze seria H (kolor Off White H21)( będzie to moje pierwsze spotkanie z farbami gunzy]
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez ccapsell » sobota, 8 marca 2014, 21:48

konrad444 napisał(a):Model będę malował farbami Lifecolor (odcienie niebieskiego odpowiednio Sea Blue UA 044 i Intermediate Blue UA045) i Gunze seria H (kolor Off White H21)( będzie to moje pierwsze spotkanie z farbami gunzy]



farbami Gunze serii H maluję od niedawna i tak jak zapewniał sprzedawca w Tora,- że są bardzo dobre, to mogę potwierdzić jego słowa w 100%. Świetnie kryją i nie zdarzyły mi się do tej pory żadne przykre niespodzianki :mrgreen:

Korsarz zapowiada się ciekawie, więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć miłej zabawy przy budowie i zadowolenia z gotowego już modeliku ;o)
pozdrawiam Leszek
Avatar użytkownika
ccapsell
 
Posty: 38
Dołączył(a): środa, 8 maja 2013, 22:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez Komandor » niedziela, 9 marca 2014, 14:16

ccapsell napisał(a):
konrad444 napisał(a):Model będę malował farbami Lifecolor (odcienie niebieskiego odpowiednio Sea Blue UA 044 i Intermediate Blue UA045) i Gunze seria H (kolor Off White H21)( będzie to moje pierwsze spotkanie z farbami gunzy]



farbami Gunze serii H maluję od niedawna i tak jak zapewniał sprzedawca w Tora,- że są bardzo dobre, to mogę potwierdzić jego słowa w 100%. Świetnie kryją i nie zdarzyły mi się do tej pory żadne przykre niespodzianki :mrgreen:

Korsarz zapowiada się ciekawie, więc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć miłej zabawy przy budowie i zadowolenia z gotowego już modeliku ;o)


Witajcie.
Popieram Kolegę ccapsell jeśli chodzi o Gunze, maluje nimi od kilku lat i super kryją. Koledzy na forum polecili mi serię "C" Gunze ( tzw. "Mr.Hobby" ) i rzeczywiście jest jeszcze lepiej, niż z serią "H" ( tzw. "Hobby Color" ). Farba ta wybacza nawet powierzchnie trudne i nie odtłuszczone. Wymaga niestety specjalnego rozpuszczalnika - "Mr.Color Leveling Thinner", ale rozpuszczalnik ten można wykorzystać i do serii "H" jak również do farb Tamki. Wypróbowane nic się nie dzieje.

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez konrad444 » niedziela, 9 marca 2014, 15:20

Witam.
Dzięki za opisy farby. Już się z nią uporałem faktycznie ma dobre krycie i dobrze się z nią pracuje ja jednak przyzwycziłem się już do swoich Vallejo :-o tą kupiłem bo nie było innych aktualnie w sklepie. Tutaj efekty:
kadłub:
Obrazek
klapy podwozia:
Obrazek
stery:
Obrazek
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez konrad444 » niedziela, 9 marca 2014, 15:22

Ps. ostatni ster na górze nie ma żadnych wad lakierniczych nie wiem dlaczego tak to wygląda na zdjęciu
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez greatgonzo » niedziela, 9 marca 2014, 15:28

wyczytałem że ta szybka u dołu w wersji F4U-1A czyli mojej nie były potrzebne i z tego też powodu bywały zamalowywane


Wydaje mi się, że modelarze, statystycznie rzecz ujmując, chętnie generalizują takie rzeczy. Okienka się nie sprawdziły i straciły swoje znaczenie, niezależnie od wersji samolotu. Trudno jednak przypuszczać, by zadawano sobie trud by specjalnie je zamalowywać. W niczym nie przeszkadzały. Zamalowanie, lub wymiana na blachę mogły pojawić się przy remontach i konserwacji.
Ogólnie ten fragment samolotu rzadko pojawia się na zdjęciach w sposób umożliwiający odczytanie czegokolwiek, niemniej da się znaleźć -1A w fabrycznym stanie z widocznym okienkiem.

Gdybym miał postawić dychę, to przy tak spracowanym egzemplarzu jak 'Ole 122' położyłbym ją na szali z zamalowanym oknem, ale nie ma to nic wspólnego z pewnością, czy nawet przekonaniem.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez Komandor » niedziela, 9 marca 2014, 16:42

greatgonzo napisał(a):
wyczytałem że ta szybka u dołu w wersji F4U-1A czyli mojej nie były potrzebne i z tego też powodu bywały zamalowywane


Wydaje mi się, że modelarze, statystycznie rzecz ujmując, chętnie generalizują takie rzeczy. Okienka się nie sprawdziły i straciły swoje znaczenie, niezależnie od wersji samolotu. Trudno jednak przypuszczać, by zadawano sobie trud by specjalnie je zamalowywać. W niczym nie przeszkadzały. Zamalowanie, lub wymiana na blachę mogły pojawić się przy remontach i konserwacji.
Ogólnie ten fragment samolotu rzadko pojawia się na zdjęciach w sposób umożliwiający odczytanie czegokolwiek, niemniej da się znaleźć -1A w fabrycznym stanie z widocznym okienkiem.

Gdybym miał postawić dychę, to przy tak spracowanym egzemplarzu jak 'Ole 122' położyłbym ją na szali z zamalowanym oknem, ale nie ma to nic wspólnego z pewnością, czy nawet przekonaniem.


Witajcie.
Zgadzam się z Gonzem. Trudno znaleźć te zdjęcia, bo większość wojennych przedstawia Korsarze na kołach. Też bym zamalował to okienko, w tym konkretnym egzemplarzu, po kilku remontach z pewnością je zamalowano.

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawia Paweł
Obrazek
Avatar użytkownika
Komandor
 
Posty: 1103
Dołączył(a): sobota, 8 grudnia 2007, 11:40
Lokalizacja: Z Domu

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez konrad444 » niedziela, 9 marca 2014, 17:26

Witam.
Model dostał resztę kolorków
A tak się prezentuje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez konrad444 » niedziela, 9 marca 2014, 18:14

Mam pytanie jakim kolorem pomalować te wnęki zaznaczone na czerwono
Obrazek
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez greatgonzo » niedziela, 9 marca 2014, 19:42

Witajcie.
Zgadzam się z Gonzem. Trudno znaleźć te zdjęcia, bo większość wojennych przedstawia Korsarze na kołach. Też bym zamalował to okienko, w tym konkretnym egzemplarzu, po kilku remontach z pewnością je zamalowano.

Pozdrawiam
Paweł


Jeżeli to zgadzanie się dotyczy także zamalowania okna, to jednak nadmiar szczęścia, bo ja absolutnie takiej pewności nie mam. Nie wiem nawet, czy samolot przechodził kompleksowy remont powłok lakierniczych.

Wnęki w kolorze spodu.
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4056
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: F4U-1A Corsair, Tamyia 1/48 M

Postprzez konrad444 » niedziela, 9 marca 2014, 20:07

Dzięki gonzo bo już miałem malować interior green
Avatar użytkownika
konrad444
 
Posty: 466
Dołączył(a): poniedziałek, 7 maja 2012, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 244 gości