F.M.A. IA58 Pucara - Special Hobby 1:72

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

F.M.A. IA58 Pucara - Special Hobby 1:72

Postprzez Robert Thorz » niedziela, 30 grudnia 2007, 20:25

Mobilizacja, mobilizacją. Kilka kopniaków się otrzymało to w końcu się umieszcza zdjęcia gotowego modelu.

Moje wypociny to Pucara ze stajni Special Hobby

Kilka słów podsumowania o samym zestawie.

Model Pucary z Special Hobby jak dotąd jest chyba najlepszą miniaturką tego ciekawego samolotu rodem z Wojny Falklandzkiej. Niestety jako rasowy short-run ma wiele niedociągnięć i błędów. W skrócie: parszywy plastik, za wąska owiewka kabiny, uproszczone wnęki podwozia i błędny kształt płetwy przy stateczniku pionowym. A dużym minusem : brak uzbrojenia podwieszanego.

A o samej budowie:

Model należy do średnich zestawów. Dużo roboty, szpachli i uproszczeń części. Największym wyzwaniem było dopasowanie centropłata do połówek kadłuba. Istna tortura. Ja poszłem troszke dalej i wykonałem od podstaw zbiornik paliwa za kabiną i pełną mechanizację skrzydeł. Pokusiłem sie też o zwaloryzowanie wnęk podwozia, goleni oraz znacznemu wzbogaceniu kabiny załogi. Wysiłek sie opłacił. Tylko że.....


No własnie!!! Wszystko zpartoliłem malowaniem. Model malowany był humbrolami i modelmasterami. Humbrola nigdy więcej..... Aż szkoda gadać......
Zresztą zobaczcie sami:

Malowanie przedstawia maszynę A 511 Fuerza Aerea Argentina Brigada Area III/Grupo 3 de Ataqe - Escuadron Pucara Malvinas pilot C. Tomba Falkland War

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepraszam za słabą jakośc zdjęć, ale nadal sie ucze obsługi aparatu:]
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Reklama

Re: F.M.A. IA58 Pucara

Postprzez Cichociemny » niedziela, 30 grudnia 2007, 22:43

Ten samolot ma w sobie coś. Podziwiam nakład pracy. Nie podoba mi się natomiast wyrzutnia npr. Ta szmata na kadłubie to maskuje jakieś niepowodzenie?
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: F.M.A. IA58 Pucara

Postprzez Robert Thorz » niedziela, 30 grudnia 2007, 23:31

Cichociemny napisał(a):Ten samolot ma w sobie coś. Podziwiam nakład pracy. Nie podoba mi się natomiast wyrzutnia npr. Ta szmata na kadłubie to maskuje jakieś niepowodzenie?


Też tak myśle..... Ta sylwetka mnie omamiła.
No fakt. Wyrzutnie npr to nie szczyt możliwości ale są odziedziczone po 5 letnim Apachu z którego je wymontowałem i przeszczepiłem z lekkimi modyfikacjami do Pucary. No a szmata....

Troche przykrywki ( pewnego niepowodzenia ) przeplatane z zamiarem takiej inscenizacji w oparciu o zdjęcie tej maszyny. Czyli dwie pieczenie przy jednym ogniu :lol: :twisted: :roll:
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: F.M.A. IA58 Pucara

Postprzez LordDisneyland » piątek, 25 kwietnia 2008, 16:27

Brawo ! Jak oglądałem wypraski, to zrezygnowałem, a tu się okazuje, że można go fajnie zrobić. No a Pucara [ponoć to w narzeczu jakichś lokalnych Indian "twierdza" :D ] to śliczna maszyna. Nie wiesz przypadkiem, czy zapowiadana edycja Airfixa to przepak tego zestawu, czy cuś kompletnie innego? Aha- drabinka skąd? Samoróbka?
Avatar użytkownika
LordDisneyland
 
Posty: 904
Dołączył(a): piątek, 25 kwietnia 2008, 12:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: F.M.A. IA58 Pucara

Postprzez Robert Thorz » niedziela, 27 kwietnia 2008, 23:20

Witam.
Ciesze się że model się podoba. Z tego co wiem to w jubileuszowym zestawie airfix-a jest wlaśnie Pucara z Special Hobby. A jeśli chodzi o drabinkę to jest to moje dzieło. Kilka drucików, prętów plastikowych i blaszki i wuala :lol:
Avatar użytkownika
Robert Thorz
 
Posty: 157
Dołączył(a): wtorek, 25 grudnia 2007, 12:06
Lokalizacja: Ruda Śląska / IPMS Silesia

Re: F.M.A. IA58 Pucara

Postprzez Cichociemny » niedziela, 27 kwietnia 2008, 23:43

Robert Thorz napisał(a):Z tego co wiem to w jubileuszowym zestawie airfix-a jest wlaśnie Pucara z Special Hobby.

To dobrze wiesz.
Cichociemny
 
Posty: 2637
Dołączył(a): środa, 26 września 2007, 19:33

Re: F.M.A. IA58 Pucara

Postprzez spiton » czwartek, 8 maja 2008, 23:33

Fajny samolot. Wyczuwa się dziedzictwo Kurta Tanka :-)))))
świetny model!!!!!!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: F.M.A. IA58 Pucara

Postprzez Murek » piątek, 9 maja 2008, 11:00

Przepraszam, a co jest spartolone w malowaniu, ja nic takiego nie zauważyłem, nawet na zbliżeniach. Bardzo ładny model.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Murek
 
Posty: 3023
Dołączył(a): wtorek, 9 października 2007, 23:12
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości