Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez hadzi » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 17:07

Właśnie otrzymałem do recenzji od Pana Choroszego model Schrecka FBA 17 HTM-2 nr katalogowy A217 - serdecznie dziękuję Panie Tomaszu
i Panie Arkadiuszu!
Obrazek
Model jest bardzo czysto odlany i prezentuje wyższy poziom od ostatnio opisywanego w dziale warsztatowym Lublina R.X.
Model składa się z ok. 5o części żywicznych oraz kawałka folii do wypełnienia ram wiatrochronu. Zapakowany jest tradycyjnie w kartonowe pudełko a części dodatkowo zabezpieczono w woreczkach foliowych. Instrukcja składa się z 3 stron A4 i jest czytelna.
Obrazek
W zestawie znajdziemy kalkomanie dla wszystkich proponowanych przez producenta modelu wersji więc wspomnianej FBA 17 HMT-2 oraz HE-2 lotnictwa polskiego oraz lotnictwa francuskiego jak i egzemplarza cywilnego z napisem L.O.P.P..
Obrazek
W moim zestawie nie stwierdziłem żadnych deformacji oraz tak częstych w modelach żywicznych pęcherzyków powietrza. Bardzo ładnie prezentuje się struktura na burtach kabiny pilotów oraz silnik.
Obrazek
Model zdecydowanie przewyższa jakością swojego poprzednika z lat 90-tych model short run nieistniejącej już niestety firmy Hit Kit.
Jedyna przewaga modelu HT była blaszka z tablica przyrządów oraz trochę bogatszy zestaw kalkomanii, w modelu Choroszy Modelbud brakuje mi malowania z eskadry szkolnej z godłem „?” nad falami. Polecam ten model wszystkim miłośnikom polskich skrzydeł, szczególnie że cena jest bardzo atrakcyjna ok. 80 złoty!
Relacja z budowy znajdzie się w jednym z tegorocznych numerów Lotnictwa z szachownicą.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 440
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Reklama

Re: Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez piotr dmitruk » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 19:26

hadzi napisał(a):Relacja z budowy znajdzie się w jednym z tegorocznych numerów Lotnictwa z szachownicą.

Trochę szkoda, też mam oba te modele, a na forum relacje są trochę bardziej detaliczne i lepiej oddają pierwsze wrażenia. Na szczęście Choroszy to gwarancja dobrego modelu.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9986
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez Sparrow » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 21:09

Mała prośba do kolegi hadzi. Czytuje w miarę systematycznie "Lotnictwo z szachownicą" i zawsze dziwiło mnie, że w relacjach z budowy modeli prawie zawsze nie podaje się skali, w jakiej wykonany jest model. Być może wszystkie modele tam prezentowane, wykonane są w skali 1/72, ale nie każdy musi przecież o tym wiedzieć. Szkoda też, że zdjęcia są czarno-białe, ale jak rozumiem, są to ograniczenia techniczne czasopisma.
Sparrow
Avatar użytkownika
Sparrow
 
Posty: 644
Dołączył(a): piątek, 30 listopada 2007, 14:08
Lokalizacja: Poznań

Re: Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez hadzi » poniedziałek, 2 czerwca 2014, 21:21

Sparrow napisał(a):Mała prośba do kolegi hadzi. Czytuje w miarę systematycznie "Lotnictwo z szachownicą" i zawsze dziwiło mnie, że w relacjach z budowy modeli prawie zawsze nie podaje się skali, w jakiej wykonany jest model. Być może wszystkie modele tam prezentowane, wykonane są w skali 1/72, ale nie każdy musi przecież o tym wiedzieć. Szkoda też, że zdjęcia są czarno-białe, ale jak rozumiem, są to ograniczenia techniczne czasopisma.


Szczerze mowiac jakos nie zwrocilem uwagi, przepraszam wiec i obiecuje poprawe!

Co do czarno-bialych zdjec, to jest to bardziej spowodowane kosztami. Kolorowa strona z modelami oznacza automatycznie 4 kolorowe strony w czasopismie i proporcjonalny wzrost kosztow, ktorego rynek nie akceptuje.
Juz obecnie, przy moim zdaniem uczciwej cenie, wielu czytelnikow sciaga sobie skany z internetu. Takie zachowanie doprowadza niestety do tego, ze kolejne wydawnictwa zawieszaja dzialalnosc, np. polski Model Fan, niemiecki Kit Flugzeugjurnal, francuski Replic...

Sparrow dziekuje za uwagi i wezme je pod uwage piszac teksty, oraz przekaze Redaktorowi Naczelnemu te uwage do artykulow innych kolegow.
pozdrawiam
Jerzy Ciupek
Avatar użytkownika
hadzi
 
Posty: 440
Dołączył(a): poniedziałek, 8 października 2007, 08:56
Lokalizacja: Rybnik

Re: Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez xmald » wtorek, 10 czerwca 2014, 23:05

Model rzeczywiście wygląda bardzo obiecująco i kolejny jak na Choroszego przystało ciekawy temat.
Dla mnie szkoda tylko o tyle, że zdecydowanie bardziej ucieszyłoby mnie coś w 48 :(
Avatar użytkownika
xmald

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 1847
Dołączył(a): niedziela, 6 listopada 2011, 09:33

Re: Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez waran » środa, 11 czerwca 2014, 06:37

Był kiedyś w 1/48 firmy Modelkrak & Jadar Model, ale teraz raczej nie do dostania

Obrazek
Muszę wreszcie po dwóch latach ten model dokończyć :oops:
Szmatopłaty ponad wszystko.
waran
 
Posty: 1623
Dołączył(a): piątek, 18 lipca 2008, 08:02
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez potez » czwartek, 12 czerwca 2014, 15:44

A czy jakaś dobra dusza nie ma przypadkiem jakichś materiałów z kabinką ? Nawet jakiś skan czy dobre zdjęcie tej blaszki co była w HitKicie? Bo szukam, szukam i nic z tego :-/
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez rotpol13 » czwartek, 12 czerwca 2014, 15:56

potez napisał(a):A czy jakaś dobra dusza nie ma przypadkiem jakichś materiałów z kabinką ? Nawet jakiś skan czy dobre zdjęcie tej blaszki co była w HitKicie? Bo szukam, szukam i nic z tego :-/


Kiepskie zdjęcie, ale coś widać :)
Obrazek

źródło: http://fighters.forumactif.com/t48257-s ... ba-17-he-2
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Schreck FBA 17 HTM-2 - Choroszy Modelbud 1/72

Postprzez P11c » niedziela, 7 lutego 2016, 16:31

Witam.
Czy ten model się już zbudował, czy też buduje nadal ?
P11c
 
Posty: 667
Dołączył(a): środa, 14 maja 2014, 23:07


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości