Nowości Aeroplastu !

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez potez » poniedziałek, 26 stycznia 2015, 23:34

measure napisał(a):Więc nie ma co biadolić i lepiej troszkę popracować przy modelu niż być tylko sklejaczami zestawów modelarskich. Jako sędzia, cenię sobie właśnie ten wkład jaki dał swą pracą modelarz aby z normalnego zestawu zrobić cudo .

To od producenta na poważnie napisane jest? :shock:
Wystarczy zobaczyć jakie problemy maja z montazem modeli typu spitfire tamiya 1:72 poczatkujacy na modelworku na przykład, żeby mocno zastanowic sie nad własną misją producenta :roll:
Krew, pot, łzy i szpachla? :shock:
A może -dobrze pasujące, łatwo składalne modele, które nie odstraszą cię od modelarstwa? 8-)
Bez żadnej złośliwości ale w tym konkretnym przypadku sędziowanie wypacza zdroworozsądkowe komercyjnie rynkowe podejście. :oops:
I potem nie ma dziwne, że ludzie narzekają na jakość Mi-2 w porównianiu z Puszczykiem :?
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez RAV » wtorek, 27 stycznia 2015, 00:28

measure napisał(a):Więc nie ma co biadolić i lepiej troszkę popracować przy modelu niż być tylko sklejaczami zestawów modelarskich. Jako sędzia, cenię sobie właśnie ten wkład jaki dał swą pracą modelarz aby z normalnego zestawu zrobić cudo.

Takie podejście producenta nie wróży zbyt dobrze.
Pozdrawiam
RAV
Obrazek
Avatar użytkownika
RAV
 
Posty: 3300
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 23:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Przemysław Wilczyński » wtorek, 27 stycznia 2015, 00:54

Kolego Przedstawicielu Szanownego Producenta,

Gdy tylko pojawiły się pierwsze plotki, że będzie model Bryzy w 72, to wielu modelarzy i sklejaczy pomyślało: "Wspaniale!!!".
Ja też.
Nie potrzebuję tworzywa, z jakiego Tamiy'a produkuje swe modele. Wystarczy taki, jaki jest w nowych modelach Zvezdy, Airfix'a, w czeskich modelach Migów z RV Resin.
Dobry byłby choć taki zwykły "komunistyczny" niebieski plastik, z jakiego wyprodukowano pierwsze partie modeli Łosia. Pamietam ten plastik dobrze, gdyż kupowałem takie Łosie prawie czterdzieści lat temu w CSH w Poznaniu.

A jeśli będzie to tworzywo typu takiego, jakie jest w modelach Sokołów innej polskiej firmy?
Cóż, poczekam jeszcze trochę i zbuduję sobie Bryzę z zestawu Broplan'a.

Pozdrawiam.
Przemek
Przemysław Wilczyński
 
Posty: 43
Dołączył(a): piątek, 22 sierpnia 2008, 13:14

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Tomasz Dzieciątkowski » wtorek, 27 stycznia 2015, 04:50

measure napisał(a):Więc nie ma co biadolić i lepiej troszkę popracować przy modelu niż być tylko sklejaczami zestawów modelarskich. Jako sędzia, cenię sobie właśnie ten wkład jaki dał swą pracą modelarz aby z normalnego zestawu zrobić cudo

Przypomina mi to trochę odpowiedź na pytanie, czemu model Łosia "Mirage-Hobby" ma na swojej powierzchni paskudną pomarańczową skórkę: "żeby się go farba lepiej trzymała" (sic!). Jak widać kilkanaście lat mija, technologie się zmieniają, ale odpowiedzi na pewne pytania pozostają zbliżone :?

potez napisał(a):Bez żadnej złośliwości ale w tym konkretnym przypadku sędziowanie wypacza zdroworozsądkowe komercyjnie rynkowe podejście. :oops:

Sędziowanie ma z tym niewiele wspólnego. Istotą jest podejście konkretnych osób do sprawy.
If on my journey, should I encounter God, God will be cut...
Avatar użytkownika
Tomasz Dzieciątkowski
 
Posty: 988
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 20:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Krowa » wtorek, 27 stycznia 2015, 09:52

RAV napisał(a):
measure napisał(a):Więc nie ma co biadolić i lepiej troszkę popracować przy modelu niż być tylko sklejaczami zestawów modelarskich. Jako sędzia, cenię sobie właśnie ten wkład jaki dał swą pracą modelarz aby z normalnego zestawu zrobić cudo.

Takie podejście producenta nie wróży zbyt dobrze.


No jak to?!
Przecież na opakowaniu jest napisane jak byk: "Doskonała precyzja", "Szczegółowe odwzorowanie".

Czyżby przedstawiciel producenta chciał się przyznać, że to wszystko to marketingowa ściema żeby "ciemny tłum" kupił niedolanego gniota?
Krowa
 
Posty: 414
Dołączył(a): poniedziałek, 16 marca 2009, 22:11

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez piotr dmitruk » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:11

Myślę, że nie ma co mnożyć wpisów. Skoro modele są już pakowane w pudła zbiorcze, to jest po ptakach.
Producent odebrał zdecydowany przekaz, jeśli ma zmysł biznesowy, powinien zmienić to w kolejnych seriach.
Pozdrawiam
Piotrek
MOJE PORTFOLIO ARCHIWUM X- W moich galeriach wskazana jest rozsądna krytyka modeli.
Avatar użytkownika
piotr dmitruk

Mistrz Osobliwości
 
Posty: 9985
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 19:18
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:14

Krowa napisał(a):
RAV napisał(a):
measure napisał(a):Więc nie ma co biadolić i lepiej troszkę popracować przy modelu niż być tylko sklejaczami zestawów modelarskich. Jako sędzia, cenię sobie właśnie ten wkład jaki dał swą pracą modelarz aby z normalnego zestawu zrobić cudo.

Takie podejście producenta nie wróży zbyt dobrze.


No jak to?!
Przecież na opakowaniu jest napisane jak byk: "Doskonała precyzja", "Szczegółowe odwzorowanie".

Czyżby przedstawiciel producenta chciał się przyznać, że to wszystko to marketingowa ściema żeby "ciemny tłum" kupił niedolanego gniota?

Zawsze cieszę się kiedy ukazuje się model Polskiego samolotu :mrgreen: A później jak zwykle okazuje się że dla przecietnego dzieciaka który mając 12 lat zainteresował się modelarstwem i bierze do ręki taki model wykonanie poprawnego samolotu nie jest możliwe :!: Mamy XXI wiek i w plastyku można cuda robić ;o) u nas jak zwykle miała być precyzja i szczegółowe odwzorowanie a wyszło jak zawsze :lol:
Model ukazujacy się na rynku powinien być na takim poziomie, że nawet bez cudów dokonywanych przez modelarza powinien być efektowny :!: Modelarz może się zawsze wykazać, otwieraniem modelu, czy takim malowaniem że na dobrych fotkach jest nie do odróżnienia od obiektu rzeczywistego :!:
Zamiast ,,Doskonała precyzja" trzeba napisać Dla doświadczonych modelarzy ;o)
Myślę że na przestrzeni kilku lat to wszystko się zmieni ;o)Stare modele wtryskowe będą nadal produkowane, ale wszelkie nowe ukażą się w technologii druku 3D i tam już będzie prawdziwa PRECYZJA :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Ralf_S » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:54

Nie rozumiem o co ten hałas :shock:
Aeroplast wydaje model - SUPER!
W kilku wersjach - SUPER!
Model polskiego samolotu - REWELACJA!
Wysokonakładowy - SZACUN!
Model już jest, a nie są to zapowiedzi na przyszłość, więc powinniśmy się cieszyć.
A tu tylko narzekanie: a to plastik nie taki, a to faktura nie lustrzana, a to detale nie takie....
Koledzy, ogarnijcie się trochę. Każdy z Was zapewne lepił/lepi/będzie lepił shortrunowe gluty typu Mach2, FM, Amodele albo stare modele z Czech i jakoś nie marudzi i nie pisze epopei o tworzywie do Producenta. Dla mnie wszystko, co ma tworzywo lepsze od Szawrowa Sz-2 z Amodelu jest akceptowalne i nie marudzę. A nie wspomnę o starych czołgach z Trumpetera/MiniHobby Models które miały świetne tworzywo, ale w pudełku. Bo kleiły się jedynie agresywnym klejem do rynien z PCV.
Wszyscy moi znajomi spoza Polski mówią o Polakach, że "strasznie na wszystko narzekają i są z tego powodu smutni" - tak mi powiedziała żona kolegi, pochodząca z Tajlandii. I niestety ma rację. To samo mówią koledzy z Norwegii, Ukrainy, Francji, USA i Czech.
Choć preferuję 1:48, to Bryzę na pewno kupię, może nawet nie jedną. I będę zadowolony, że ktoś podjął tak ciężki marketingowo temat.
Pozdrawiam ekipę Aeroplastu!! Dziękuję i proszę o więcej :mrgreen:
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez MODELFUN » wtorek, 27 stycznia 2015, 10:57

A może nie lepiej poczekać, obejrzeć na własne oczy, pomacać a nie nakręcać się na podstawie kilku zdjęć i takiej a nie innej wypowiedzi przedstawiciela producenta?
Każda sroka swój ogon chwali a jak będzie gniot to sprawę zweryfikują prawa rynku, w końcu to on a nie my modelarze zainwestowalismy w ten produkt
MODELFUN
 
Posty: 84
Dołączył(a): wtorek, 4 lutego 2014, 16:34

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez potez » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:17

Ralf_S napisał(a):Nie rozumiem o co ten hałas :shock:


o niepotrzebne i niestety głupie a marketingowo zabójcze dla własnego produktu wypowiedzi "przedstawiciela" producenta.

Zawodowo zajmuję sie sprzedażą od ponad 20lat i puszczenie w opiniotwórczy kanał jakim jest PWM tego typu wypowiedzi jakie zacytowałem jest po protu czystej wody samobójstwem biznesowym.
Nieważne czy ten model jest dobry czy nie - PRZED wysłaniem w świat pompuje sie kanały dystrybucji entuzjazmem na maksa - trumperk czy tam inny HB wypuszcza babola za babolem ale to wychodzi dopiero PO premierze, nie PRZED. - gdzie jest to święto - będzie wreszcie, NAJLEPSZY, POLSKI, JEDYNY, WYMARZONY, WYCZEKANY, WYŚNIONY, GENIALNY i NASZ na skalę naszych możliwości :twisted: .... na siłe wyciągnięto informację co to będzie i jeszcze z takim selling pointem od producenta?
Jeśli producent zaczyna wprowadzenie na rynek modelu , który na pudełku jest "superprecyzyjny" czy cos tam cos tam a równocześnie pisze - niż być tylko sklejaczami zestawów modelarskich to chyba komuś cos zdrowo sie .... :roll: :roll: :roll:
Koniec mojego gadania, miłego sklejania, ja swoja Bryze we właściwej skali juz mam.
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Jostein » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:21

"Taka a nie inna" wypowiedź producenta daje jednak do myślenia i stanowi poważne ostrzeżenie. Sugeruje podejście do sprawy typu: "Ja, wielki producent łaskawie zrobiłem produkt X, co z tego, że kiepsko, wy macie kupować i być wdzięczni". Nie byłby to pierwszy przypadek takiej filozofii, z którym miałbym do czynienia w obecnych czasach.
"Plastyk nie taki, faktura nie taka, detale nie takie" - no cóż, to są realne niedociągnięcia, na które nabywcy mają prawo zwracać uwagę i wyrażać z nich swoje niezadowolenie. Zwłaszcza, że przez porównanie z produktami innych firm widać, że można zrobić model z dobrego tworzywa, z dobrą fakturą i dobrym detalem, a przy tym za niewygórowaną cenę. A zwłaszcza, gdy model reklamowany jest jednocześnie przez producenta jako "precyzyjny", a nawet "superprecyzyjny". Żadne z tych określeń nie chce mi się zgodzić z sugestiami o niedolanych detalach.
Avatar użytkownika
Jostein
 
Posty: 1312
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez radoslaw6363 » wtorek, 27 stycznia 2015, 12:38

Ralf_S napisał(a):Nie rozumiem o co ten hałas :shock:
Aeroplast wydaje model - SUPER!
W kilku wersjach - SUPER!
Model polskiego samolotu - REWELACJA!
Wysokonakładowy - SZACUN!
Model już jest, a nie są to zapowiedzi na przyszłość, więc powinniśmy się cieszyć.
A tu tylko narzekanie: a to plastik nie taki, a to faktura nie lustrzana, a to detale nie takie....
Choć preferuję 1:48, to Bryzę na pewno kupię, może nawet nie jedną. I będę zadowolony, że ktoś podjął tak ciężki marketingowo temat.
Pozdrawiam ekipę Aeroplastu!! Dziękuję i proszę o więcej :mrgreen:

To w temacie cieszenia się z kolejnej nowości https://www.youtube.com/watch?v=WLWtUjRawjQ :lol:

Przecież jest Bryza w 1/48 to sobie można kupić :mrgreen:
Obrazek
A że kosztuje np. 756zł. :shock: Kto bogatemu zabroni :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2547
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 13:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Solo » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:34

measure napisał(a):Więc nie ma co biadolić i lepiej troszkę popracować przy modelu niż być tylko sklejaczami zestawów modelarskich. Jako sędzia, cenię sobie właśnie ten wkład jaki dał swą pracą modelarz aby z normalnego zestawu zrobić cudo .


Lubię gdy producent tak jasno stawia sprawę.
Przynajmniej nawet przypadkiem nie kupię takiego modelu.
Solo
 
Posty: 6005
Dołączył(a): środa, 19 grudnia 2012, 10:05

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Ralf_S » wtorek, 27 stycznia 2015, 13:53

radoslaw6363 napisał(a):Przecież jest Bryza w 1/48 to sobie można kupić :mrgreen:
Obrazek
A że kosztuje np. 756zł. :shock: Kto bogatemu zabroni :lol:


Jo to wim, ale: 756,00:13,95=54,2 m2 gresu do piwnicy - jednak wybieram płytki :P

Ja nie wyrabiam sobie opinii na podstawie zdjęć, renderów 3d, wypowiedzi, wróżenia z fusów itp. Czekam na model, macam i wtedy mogę się wypowiedzieć. To jak z filmem (albo kobietą 8-) )
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowości Aeroplastu !

Postprzez Maciek_66 » wtorek, 27 stycznia 2015, 14:17

Za wcześnie na krytykowanie modelu, to oczywiste. Ale można mieć uwagi dotyczące marketingu firmy. Mam wrażenie, że niestety polega on na strzelaniu sobie w kolano. Dość celnie zresztą.
pozdrawiam

Maciek Żywczyk
Avatar użytkownika
Maciek_66
 
Posty: 1043
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:14
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości