[In Box] Lightning T.Mk.5 - Sword 1:48

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

[In Box] Lightning T.Mk.5 - Sword 1:48

Postprzez Ralf_S » niedziela, 20 grudnia 2015, 16:08

Trochę czasu zleciało, ale w końcu ogarnąłem się z robotą i siadłem do InBoxa najnowszego modelu spod szyldu czeskiego Sworda.
Od razu chciałbym przeprosić za jakość fotek, bo mój FINEPIX S1500 dobrze sobie radzi tylko w idealnych warunkach oświetleniowych (mogłem do Mikołaja napisać o komorę bezcieniową, a nie model Su-33 :mrgreen: )....

Dwumiejscowy BAC Lightning został od razu wypuszczony w dwóch wersjach:
BAC Lighting T.Mk.4 - numer katalogowy SW48008

Obrazek

oraz posiadana przeze mnie BAC Lighting T.Mk.5 - numer katalogowy SW48009

Obrazek

Obydwa modele konfekcjonowane są w eleganckich dwuczęściowych pudełkach o wymiarach 210x420x60 mm.
Lakierowana góra pudełka jest przyozdobiona eleganckimi boxartami, a dół jest z cienkiego kartonu o sporej sztywności.
Pudełko jest dość ściśle wypełnione:

Obrazek

W środku znajdziemy:
1. trzy wtryskowe wypraski z szarego polistyrenu

Obrazek

2. ramkę z dwiema częściami przeźroczystymi

Obrazek

3. trzy elementy żywiczne (dwa fotele + dysze silników)

Obrazek

4. duży arkusz świetnej jakości kalkomanii z polskiego Techmodu

Obrazek

5. 13-to stronicową, kolorową instrukcję montażu i malowania

Obrazek

Obrazek


Części modelu są świetnie wykonane: wgłębne linie podziałowe są cienkie i ostre, nie rozmywają się i nie zanikają.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powierzchnia modelu jest super gładka, praktycznie nie ustępuje Hasegawie. Ślady po wypychaczach są dość widoczne, jednak poza dwoma umieszczone są w neutralnych miejscach. Te dwa nieszczęsne znajdują się we wnęce podwozia przedniego, jednak składa się ona z dwóch elementów i większych problemów z pozbyciem się ich nie przewiduję.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Drobne detale też są niczego sobie, tak jak i uzbrojenie, jednak na jednej z moich rakiet znalazłem spory wciąg (lub jak kto woli: jamkę skurczową):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elementy przeźroczyste są cienkie i idealnie przejrzyste. Całość jest jednakowej grubości, więc nie będzie problemu refleksów.

Obrazek

Elementy żywiczne są też bardzo dobrej jakości. Ostry detal, brak ubytków i pęcherzyków powietrza, fotele ładniejsze (to moje subiektywne odczucie) niż w Edziowym przepaku Airfixa

Obrazek

Obrazek

Całość dopełniają techmodowskie kalkomanie z kompletem napisów eksploatacyjnych do trzech wersji malowania. Praca Pana Łaty robi dobre wrażenie, ciekawe jak będą współpracować z modelarzami ;)

Obrazek

Obrazek

I na koniec porównanie z Airfixem (w moim przypadku przepak konfekcjonowany przez Eduarda):
SWORD: ciemne wypraski, AIRFIX/EDUARD jasne :]

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowując:
Na rynku pojawił się w końcu solidny model dwumiejscowego Lightninga. Nie ustępuje aifixowym wersjom tego nietuzinkowego samolotu. Warto go dorzucić do kolekcji, choć cena jak na polski rynek jest dość wysoka.
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

modele polskich samolotów

Re: [In Box] Lightning T.Mk.5 - Sword 1:48

Postprzez potez » niedziela, 20 grudnia 2015, 18:36

Ogladałem w zoraj w Haviriwie i musze powiedzieć, że jakościowo jest moc. Ciekawe jak się będzie składał 8-)
tak, jestem #ponurymodelaż
Avatar użytkownika
potez
 
Posty: 4711
Dołączył(a): środa, 28 listopada 2007, 12:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [In Box] Lightning T.Mk.5 - Sword 1:48

Postprzez Ralf_S » niedziela, 20 grudnia 2015, 19:02

potez napisał(a):Ogladałem w zoraj w Haviriwie i musze powiedzieć, że jakościowo jest moc. Ciekawe jak się będzie składał 8-)

Pasuje do Airfixa ;o) ....
Pozdrawiam
Ralf_S
Avatar użytkownika
Ralf_S
 
Posty: 1278
Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2007, 01:43
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [In Box] Lightning T.Mk.5 - Sword 1:48

Postprzez Asgard » niedziela, 20 grudnia 2015, 22:58

Smakowity kąsek, trzeba rozważyć kupno. Dopisze go do listy :lol:
Avatar użytkownika
Asgard
 
Posty: 34
Dołączył(a): czwartek, 3 lipca 2014, 20:33
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: [In Box] Lightning T.Mk.5 - Sword 1:48

Postprzez PawelG. » niedziela, 20 grudnia 2015, 23:57

Przekonaliście mnie jutro będę w Marioli to trzeba zakupić pod choinkę :mrgreen:
eSeF-FloreSef
Avatar użytkownika
PawelG.
 
Posty: 356
Dołączył(a): wtorek, 18 marca 2014, 14:56


Powrót do Lotnictwo - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

cron