PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

(...-08.04.2009)

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » niedziela, 8 marca 2009, 22:45

Za wiele się ostatnio nie dzieje, szczerze mówiąc mocno mnie ten model zniechęca... Przez ostatnie pół miesiąca udało mi się wyszpachlować kadłub (takich ilości jeszcze nigdy nie użyłem do jednego modelu). Dwa nędzne zdjęcia jeno bo na więcej nie zasługuje :arrow:
Obrazek
Obrazek

Poza tym wyprostowałem skrzydło! Było wygięte nie tylko w środku ale także obie połówki na końcówkach - dzięki czemu powstał efekt Corsaira lub Sztukasa, tylko delikatniej ;o) Pocieniłem zniekształcone miejsca, wymoczyłem we wrzątku, pomazałem CA nawet. Rezultat - poparzone/poklejone palce. W końcu się zdenerwowałem i załatwiłem je zapalniczką 8-). Jak skleję to pokażę.

Teraz muszę wpasować silniki, skleić skrzydła, wyszpachlować (drugie tyle co na kadłub) i zrobić klapki chłodnic (jak zwał tak zwał).
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » niedziela, 12 kwietnia 2009, 23:05

Hmm wygląda na to, że jeden zawodnik nam mocno uciekł a peleton dostał zadyszki. Ja niestety zaliczyłem niezamierzony postój na zebranie sił i przez to spadłem na daleką pozycję. Teraz muszę mocno podkręcić tempo i mam nadzieję, że reszta stawki ruszy za mną ;o)
Do rzeczy zatem.
Silniki :arrow:
Obrazek
Po lewej goły quickboost, po prawej zwaloryzowany przez mnie (uff żmudna to była robota), na dole zestawowy.

Tu oba skończone, z nieśmiertelną zapałką :arrow:
Obrazek

Jako że silniki dedykowane są do zupełnie innego modelu musiałem stworzyć konstrukcję, by dało się je jakoś zamontować. Wykorzystałem do tego ścianki do zestawowych, opiłowałem i przesunąłem mocno do tyłu :arrow:
Obrazek
Wkleiłem też blaszkę z puszki po piwie aby zatkać dziury wlotów powietrza.

Skrzydła udało się skleić, są równe i cacy. Dolne połówki okazały się nieco węższe i powstał taki uskok :arrow:
Obrazek

Natomiast z osłonami silników było sporo zabawy. Pogięte, niepasujące, raz za wąskie, raz za szerokie - duuużo szllifowania, szpachlowania, ostateczny efekt wyjdzie po zaaplikowaniu surfacera.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » wtorek, 21 kwietnia 2009, 21:07

Zamontowałem oszklenie i takie tam :arrow:

Obrazek
Obrazek

Nie było lekko, do tego szpachla Tamiya wżarła mi się w oszklenie, sytuację udało się opanować dość szybko z minimalnymi stratami.

Mam już także projekt klapek chłodnicowych, z serii zrób to sam :arrow:
Obrazek

Nie mam jeszcze pomysłu jak to bezboleśnie przenieść na puszkę, ale coś tam się wymyśli...
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Slash » wtorek, 21 kwietnia 2009, 23:28

Miło, że chociaż jeden poważny (znaczy powyżej 1 silnika i poniżej '45 ;o) )samolot się robi w konkursie.
Do tego fajne samoróbki :D
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » piątek, 24 kwietnia 2009, 14:25

No ba; a i skala też właściwa ;o)

Wycięty szablonik podkleiłem taśmą dwustronną, nakleiłem na kawałek blaszki (sponsorowanej przez Dębowe Mocne :P ) i następnie wyciąłem :arrow:
Obrazek

Cały wczorajszy dzień bawiłem się w takie wycinanki, finalnie wyszło tak :arrow:
Obrazek
Obrazek

Oczywiście mogło być lepiej, przede wszystkim "klapki" powinny być nieco mniejsze - są dopasowane do wyciętej dziury, którą to z kolei wycinałem po liniach jakie dał Minicraft. No cóż, trzeba było wcześniej zwrócić na to uwagę, ważne że jakoś to wygląda (chyba)...
Jeszcze załatwię dziury przy połączeniu skrzydeł z kadłubem i będzie można surfejserować, plan jest taki by jutro już był gotowy do malowania (specjalnie sobie wolny dzień na uczelni dziś zrobiłem :D )
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Frosty » piątek, 24 kwietnia 2009, 16:26

Zaczyna to naprawdę fajnie wyglądać... No i chyba uda ci się zdążyć :D
"Deliberty planned fighter sweep went just as we hoped. The Mig's came up. The Mig's were aggressive. We tangled. They lost"
- Col. Robin Olds, shortly after operation "Bolo", Ubon, Thailand
Avatar użytkownika
Frosty
 
Posty: 578
Dołączył(a): piątek, 3 października 2008, 23:11
Lokalizacja: Kraków

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Michał U. » piątek, 24 kwietnia 2009, 16:40

Dzięki Twoim umiejętnościom z tak kiepskiego zestawu potrafiłeś wyciągnąć jak się okazuje bardzo ładną sylwetkę tego samolotu! No i klapki - bardzo pomysłowo zrobione!
Avatar użytkownika
Michał U.
 
Posty: 162
Dołączył(a): czwartek, 23 października 2008, 16:07

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » niedziela, 26 kwietnia 2009, 10:38

E no bez przesady, do wyrobów np. Siara Modelworks jeszcze sporo brakuje :lol: A wszystkie babole wyjdą po surfacerze (który to za chwilę, po śniadanku) zostanie nałożony. Obawiam się szczególnie miejsc gdzie są ogromne ilości szpachli... Tam *sylwetka* może zostać nie zachowana ;o)

A tymczasem zauważyłem kolejne fatalne niedociągnięcie modelu, gdybym nie zorientował się na czas byłaby tragedia. Mianowicie, drzwi nie miały klamki!
Już mają :arrow:
Obrazek
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez greatgonzo » niedziela, 26 kwietnia 2009, 11:35

Tragedia to jest jak wyrywanie tablicy przyrządów z modelu grozi połamaniem kadłuba... ;o)

Panowie dostali troche przyspieszenia. Pięknie, pięknie. Jak wrócę za tydzień z treningów to liczę na piękne galerie :mrgreen: !
Avatar użytkownika
greatgonzo
 
Posty: 4057
Dołączył(a): czwartek, 4 września 2008, 16:23
Lokalizacja: Giżycko

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez siara1939 » niedziela, 26 kwietnia 2009, 11:42

Speedking napisał(a):E no bez przesady, do wyrobów np. Siara Modelworks jeszcze sporo brakuje :lol:


Nie przesadzaj. :D
Patrze z podziwem jak z gniota wyciskasz siodme poty, aby wygladal przyzwoicie. Determinacja- to jest cos czego Ci nie brakuje. Kibicuje dalej. ;o)
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » niedziela, 26 kwietnia 2009, 15:50

Dzięki za dobre słowa!

Surfacer nałożony - chyba za cienko, jako że model zrobił się szaro-niebieski ;o) Ale to co miało wyjść, wyszło. Gdzieniegdzie zostały dziury (na górze kadłuba, już kilka razy zalewałem tamte okolice różnymi specyfikami), wielka plama szpachli pod prawą stroną kabiny okazała się być wręcz idealna, ta za kabiną pilotów tylko w jednym miejscu wymaga poprawki a pod kadłubem... cóż, powiedzmy że trochę nierówna jest :) Na tyle "trochę", że jak spojrzeć pod światło to wydaje się być ok...

Obrazek
Obrazek

Na zdjęciu nie udało mi się tej nierówności złapać, poza tym jak widać testowałem nowe tło. Aparat z lekka na początku wariował ale udało się go poskromić. Chyba wolę czarne tło niż niebieskie ;o)

Teraz pora na malowanie, niestety znacznie mocniej czuję się z pilnikiem i szpachlą niż aerografem. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 19:23

No i potwierdza się, że wirtuozem aerografu nie jestem. Nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak, czy biały Humbrol jest taki doskonały, w każdym razie cały model jest pokryty śniegiem, wystarczy przejechać palcem i dmuchnąć i już mam zamieć przed nosem. A pod tym syfem farba się w ogóle nie trzyma i strach jej dotykać, co dopiero maskować... Przetrę to papierem ściernym i jadę z malowaniem dalej, w międzyczasie spróbuję się zaopatrzyć w jakiegoś Model Mastera czy cokolwiek innego niż ten Humbrol i poprawić...

Z daleka wygląda to tak :arrow:
Obrazek

A z bliska :arrow:
Obrazek
Wszystkie linie podziału przejechałem delikatnie igłą bo były zasypane, w jednym miejscu mi się omskła i od razu przebiła się przez farbę.
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Slash » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 19:47

Miałem taką sama przygodę z moim białym humbrolem robią zimowe kamo na Hartmannie. Obstawiam, że twoja farba była już stara albo co najmniej nieźle rozcieńczona. Tylko, że u mnie biały był ostatecznym z kilku kolorów i nie fajnie było zrywać to. Ty z racji, że to pierwszy kolor powinieneś dać sobie radę. ;o)

Na pocieszenie fotki z serii: "A mogło być gorzej"
Obrazek
Obrazek :P
Avatar użytkownika
Slash
 
Posty: 3046
Dołączył(a): środa, 28 maja 2008, 17:50

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Bercik » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 20:16

Ojojoj, skąd ja to znam! Humbrole da się ładnie położyć na przykład z ich dedykowanym rozcieńczalnikiem ale biała sama w sobie jest po prostu kiepska, przede wszystkim szybko żółknie, tak jak ich lakiery z puszki. Model po paru miesiącach zaczyna zmieniać kolor a po paru latach wygląda jak syf :P Także leć po Testorsa, jak chcesz malować olejami, do tego Airbrush Thinner i heja.Mniejsze ciśnienie i większe rozcieńczenie, jak są takie gorące dni to mi się trochę inaczej maluje, niż w zimę powiedzmy. Sam chcę zrobić Venturę, więc od początku kibicuję ;o)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Bercik
 
Posty: 878
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:03

Re: PV-1 Ventura Minicraft 1/72 (W.K.W.G.)

Postprzez Speedking » poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 20:59

Chciałem mu jeszcze jutro dać jedną szansę, ale skoro powiadacie że jest z nim aż tak źle... Na stanie mam jeszcze Revella, podejrzewam że to mniej więcej to samo?
Problem polega na tym, że jutro muszę malować z rana i nie ma możliwości bym zdołał cokolwiek do tego czasu kupić. A malować muszę bo się nie wyrobię, więc albo spróbuję Revella albo dam Intermediate Blue i kupię MM. Tylko potem będzie znowu problem z przejściem kolorów w drugą stronę, biały nie pokryje niebieskiego... No i mam tak zwaną zagwostkę ;o)
Pozdrawiam, Krzysztof
"Student to już jest absolutne dno piramidy społecznej"
Avatar użytkownika
Speedking
 
Posty: 487
Dołączył(a): poniedziałek, 7 stycznia 2008, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielki ;) Konkurs Wielkiego Gonza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości