T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez CptStoned » poniedziałek, 4 czerwca 2012, 23:41

Witam wraz z moją dziewczyną (adeptem modelarstwa) po latach postanowiłem powrócić do swojej pasji. Sięga ona wczesnego dzieciństwa. W bardzo młodym wieku bo około 5/6 roku życia zacząłem interesować się tym niezwykłym rzemiosłem. Po kilku próbach złożenia w całość np. TS-11 "Iskra" (polskiego PLASTYKA) czy tez MIG-a -21 oczywiście z wymiernym skutkiem. Rodziciele postanowili zapisać mnie na kółko modelarskie. Takim sposobem nieco zgłębiłem tajniki naszego wspólnego hobby. Po około 3 latach uczęszczania na owe zajęcia do MDK w Kielcach. Postanowiłem w zaciszu własnej piwniczki zorganizować coś swojego. Wtedy tez przestawiłem się na "pancerniaki". Udało mi się jak na ten wiek złożyć kilka sztuk np. Challenger-a czy tez T-34/85. Następnie przyszedł okres młodzieńczego buntu, który na długi czas pogrzebał pod tonami kurzu instrukcje, farby oraz kleje. Od niedawna znów poczułem zew modelarza i zakupiłem dwie sztuki w skali 1/72. Wszelakie propozycje, pomysły, podpowiedzi mile widziane. Będę uaktualniał temat jak to tylko będzie możliwe wraz z warsztatowymi postępami. Jak na razie zdjęcia nowych nabytków.

Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
CptStoned
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 4 czerwca 2012, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Reklama

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez CptStoned » czwartek, 7 czerwca 2012, 19:29

Małe pytanko. Jaki zastosować miedziany drut by idealnie odwzorować w tej skali detale ?
Avatar użytkownika
CptStoned
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 4 czerwca 2012, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez Mecenas » czwartek, 7 czerwca 2012, 22:24

CptStoned napisał(a):Małe pytanko. Jaki zastosować miedziany drut by idealnie odwzorować w tej skali detale ?

Na to pytanie nie ma niestety jednej jedynej odpowiedzi, musisz sam dojść metodą prób i błędów. Wszystko zależy co chcesz odwzorowywać: kable instalacji elektrycznej, uchwyty na sprzęt lub maskowanie czy osłony na reflektory. Polecam jednak rozmaite druciki i kable pochodzenia elektronicznego.
Pozdrawiam,
Michał Sindera
Avatar użytkownika
Mecenas

100-lecie Niepodległości
 
Posty: 4834
Dołączył(a): wtorek, 14 kwietnia 2009, 15:01
Lokalizacja: Bytom/Katowice

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez djack » piątek, 8 czerwca 2012, 16:43

W przypadku Pershinga uważaj na kołeczki pozycjonujące wahacze kół. Są bardziej pułapką niż ułatwieniem. Trumpeter skopał tu sprawę i koła po przyklejeniu z jednej strony będa wyżej niż z drugiej. Najlepiej przykleić wahacze z jednej strony, a z drugiej ściąć te kołeczki i wkleić wahacze doświadczalnie dobierając kąt odchylenia. I jeszcze jedno, gąsienice są na mój gust trochę za krótkie, ale jak miejsce łączenia przykryją błotniki, to się nie będzie tak rzucać w oczy.
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez CptStoned » sobota, 9 czerwca 2012, 01:15

Rzeczywiście błąd producenta dotyczy dwóch kół jezdnych z lewej jak i prawej strony pojazdu. Jak na razie model klei się bardzo miło. Jutro zdjęcia z uzyskanych dotąd efektów. Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
CptStoned
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 4 czerwca 2012, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez CptStoned » wtorek, 12 czerwca 2012, 00:16

Witam ponownie wraz z obiecanymi zdjęciami. Może nie nazajutrz ale są ;). Na razie trzy fotki samej wanny. Postaram sie jutro dorzucić resztę. Wszelakie uwagi mile widziane. Na koniec wspomnę iż zastosowałem się do uwagi użytkownika djack. No i efekt wyszedł bardzo miły. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
CptStoned
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 4 czerwca 2012, 18:41
Lokalizacja: Kielce

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez spiton » wtorek, 12 czerwca 2012, 00:39

Co to za dziwne koła pomiędzy pierwszym i drugim wahaczem? Jakieś włazy ewakuacyjne ??
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez djack » wtorek, 12 czerwca 2012, 23:03

spiton napisał(a):Co to za dziwne koła pomiędzy pierwszym i drugim wahaczem? Jakieś włazy ewakuacyjne ??

Spiton, dokładnie tak.
Obrazek
Źródło: http://afvdb.50megs.com/usa/pics/m26pershing.html
djack
 
Posty: 338
Dołączył(a): wtorek, 9 września 2008, 22:52

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez Worius » piątek, 22 lutego 2013, 11:01

Kibicuję :mrgreen: .
Ten sherman był moim pierwszym modelem czołgu ;o) .Przyjemnie się składa :)
Pozdrawiam Szymon :)
Avatar użytkownika
Worius
 
Posty: 484
Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 20:01
Lokalizacja: Lubelskie,Kraśnk

Re: T26E4 "Pershing" (Trumpeter) oraz M4A1 "Sherman" (Italeri).

Postprzez gumowy01 » wtorek, 26 lutego 2013, 02:38

Witam
Wielkie wyzwanie oba pojazdy posiadają wiele uproszczeń, wydaje się że potrzeba dużo samozaparcia. Wątpliwą też rzeczą było by spotkanie tych dwóch typów czołgów na polu walki. O ile pod koniec wojny Pershing zaczął się pojawiać w coraz większej ilości. To M4A1 w wersji proponowanej przez Italeri, a wcześniej Esci najbardziej nadawał by się na czołg DD /duplex drive/. Tj kadłub ok do późnej wersji M4A1 ale rzadkością była wieża standard do armaty 75 mm. Teraz trochę miodu. Nie wiem jak ze składalnością Trumpka , koledzy którzy mieli na warsztacie widzę że już mają nad Tobą pieczą. Co do Italeri to wybór na początek w sam raz , pomimo wieku model praktycznie sam się skleja, można ćwiczyć różne metody, techniki itp.
Mocno kibicuję gdyż ja także mam powrót po długim niebycie do modelarstwa
Pozdrawiam Artek

Krakowska grupa modelarska "Grupa B"
https://www.facebook.com/GrupaBiezanowska
Avatar użytkownika
gumowy01
 
Posty: 483
Dołączył(a): niedziela, 25 listopada 2012, 02:17
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości