BTR-60p ICM 1:72

Budujesz modele w 'małej' skali, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Moderator: xenomorph

BTR-60p ICM 1:72

Postprzez mnak24 » sobota, 7 lipca 2012, 11:46

BTR 60P rosyjski kołowy transporter opancerzony, powstał w drugiej połowie lat pięćdziesiątych jako następca BTR 152. Prototyp o nazwie GAZ 49 powstał w Biurze Konstrukcyjnym Diedkowa w latach 1957-1958. W 1959 roku oficjalnie został przyjęty na uzbrojenie armii ZSRR jako BTR 60P.

Konstrukcja BTR 60P była przełomowa, zrywała całkowicie ze swoim poprzednikiem BTR 152. Transporter został zbudowany w układzie napędowym 8x8. Z przodu samonośnego, otwartego nadwozia (pozbawionego stropu) znajduje się przedział kierowania, za nim desantowy i ostatni napędowy. Kadłub wykonano ze spawanych blach stalowych, w części czołowej o grubości 7 mm nachylonych pod kątem 86o i 9 mm nachylonych pod kątem 47o. Pozostałe blachy maja grubość 5-7 mm. Opancerzenie transportera chroni jedynie przed pociskami z broni małokalibrowej i odłamkami granatów.
ŹRÓDŁO: http://czerwona_armia.republika.pl/btr60p.htm

Obrazek

Jeszcze plany obu burt.

Obrazek

A tak wyglądał warsztat jak przyszedłem, :evil:

Obrazek

a tak jak go uprzątnąłem. :mrgreen:

Obrazek

Pora zacząć BTRa. Na pierwszy ogień poszedło wnętrzę, które i tak zbaboliłem łoszem :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więc dorobiłem plandekę, jaką zakłada się podczas złych warunków atmosferycznych. :)

Model w trakcie przyklejania drobnicy i dorabiania różnych uchwytów, czy jakiś tam maleństw z drutu miedzianego wyciągniętego z kabla. Nie będę przedłużał i daję fotki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jeszcze wymienię te tworzywowe uchwyty na drucik.
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Reklama

Re: BTR-60p ICM 1:72

Postprzez mnak24 » sobota, 7 lipca 2012, 11:54

Malowanie będzie takie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać defiladowe, lecz nie wiem czy lepiej umieszczać godło jak na 1 i 2 zdjęciu, czy jak na trzecim. Może ktoś mnie oświeci swą radą.
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: BTR-60p ICM 1:72

Postprzez mnak24 » sobota, 7 lipca 2012, 21:37

No dobra, drobnica przyklejona. Teraz czekam do środy, wtedy będę w modelarskim w Toruniu i kupię Debonder z Wamodu i kilka innych pierdołów, które się czasem kończą. Ślady po kleju CA przemyję i będę mógł zacząć malować. Teraz trochę fotek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dodam, że żeby wpasować koła to trzeba się nieźle naszlifować w oponach, bo za Chiny do środka felgi nie wejdą.
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: BTR-60p ICM 1:72

Postprzez Michal » niedziela, 8 lipca 2012, 13:56

Kibicuję! Z mojego robionego w 2008 pamiętam jakieś kłopoty przy mocowaniu kół lub wahaczy - tylko wyleciały mi z pamięci detale. Na wszelki wypadek przymierz parę razy na sucho.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 17:51
Lokalizacja: Kraków

Re: BTR-60p ICM 1:72

Postprzez mnak24 » niedziela, 8 lipca 2012, 14:02

Te otwory są przy krańcu felgi :-/ , może to ma tak być, nie wiem totalnie, a ty jak zainstalowałeś :?: Dzięki za doping
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia

Re: BTR-60p ICM 1:72

Postprzez mnak24 » niedziela, 27 stycznia 2013, 11:00

Model dostał kolorek, i łosza. Będzie on znużony w wodzie, ponieważ gdy czyściłem koło z farby, zszedł plastik :x Woda będzie z wikolu i pactry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia


Powrót do Pojazdy wojskowe w skali 1:72 i mniejsze - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości