Pz II-1/6 skala-Dragon

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Kuba Lipiński » piątek, 4 listopada 2011, 13:25

Artur napisał(a):P
Dziadek jeżdził sprzętami w panzergrau i twierdzi ze kolorek jest ok :)


Nie była to przypadkiem Nyska milicyjna lub pojazd zdobyczny :D ? Jeśli opcja druga odpada, to nie jestem pewien, czy jest się czym chwalić :roll: . Model dobry, w Twoim stylu. Szkoda tylko, że nie poświęciłeś mu więcej czasu.

Pozdrawiam,

Kuba
Avatar użytkownika
Kuba Lipiński
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 11:32

Reklama

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez author21 » piątek, 4 listopada 2011, 14:57

Niezły potwór ! Moze zbyt niebieskawy? FAjne obicia i ślady eksploatacyjne. Gąsienice założone na odwrót, ale w realu tak się zdażało wielokrotnie, więc moze być ;-)
author21
 
Posty: 486
Dołączył(a): wtorek, 24 marca 2009, 15:00

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Kuba Lipiński » piątek, 4 listopada 2011, 16:28

Jeszcze a propos koloru
Obrazek

Zdjęcie pochodzi z magazynu Live
Avatar użytkownika
Kuba Lipiński
 
Posty: 100
Dołączył(a): środa, 26 października 2011, 11:32

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Artur » piątek, 4 listopada 2011, 18:02

Jeśli opcja druga odpada, to nie jestem pewien, czy jest się czym chwalić


Widzę że nie wszyscy przyjeli to jako żart :)
Co do koloru to moja zasługa kombinowania w programie graficznym,w rzeczywistości jest trochę ciemniejszy i mniej niebieski , generalnie mi się podoba taki kolor-ale każdy oczywiście może mieć odmienne zdanie,więc każdą opinię biorę pod uwagę-dziękuję za opinie.
Pozdrawiam
Artur
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Piotr Koperski » piątek, 4 listopada 2011, 20:09

Efektowny ;o)
Avatar użytkownika
Piotr Koperski
 
Posty: 621
Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 13:47
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój / Katowice

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Kuba P. » piątek, 4 listopada 2011, 20:45

Artur napisał(a):Widzę że nie wszyscy przyjeli to jako żart :)
Co do koloru to moja zasługa kombinowania w programie graficznym,w rzeczywistości jest trochę ciemniejszy i mniej niebieski , generalnie mi się podoba taki kolor-ale każdy oczywiście może mieć odmienne zdanie,więc każdą opinię biorę pod uwagę-dziękuję za opinie.
Pozdrawiam
Artur


Zrób fotę z 50 złotowym banknotem*. Bez photoshopa, bez cudowania. Bedzie jasne jaki kolor ma model.

* dostępny powszechnie, o jednakowej kolorystyce, niebieski wzornik koloru.
Avatar użytkownika
Kuba P.
 
Posty: 9398
Dołączył(a): niedziela, 11 listopada 2007, 00:07
Lokalizacja: Warszawa/Wodzisław Śl.

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Artur » piątek, 4 listopada 2011, 22:03

Zrób fotę z 50 złotowym banknotem*. Bez photoshopa, bez cudowania. Bedzie jasne jaki kolor ma model.



Dobry pomysł,zrobię :)
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez ROMAN » sobota, 5 listopada 2011, 05:45

Bardzo fajna praca. Taka Twoja bym powiedział. Najbardziej podoba mi się MG najmniej bandaże na kołach. A za pióra resorów w tej skali producenta modelu powinni zastrzelić na miejscu.
Co do kolorystyki, no cóż jak zawykle są dwie szkoły ale gdyby zrobić model zgodnie jak ze zdjęcia z parady, model byłby nudny jak "paprykarz szczeciński" więc dobrze, że zrobiłeś go po swojemu.

pozdrawiam i gratuluje
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez siara1939 » sobota, 5 listopada 2011, 09:08

ROMAN napisał(a): model byłby nudny jak "paprykarz szczeciński" więc dobrze, że zrobiłeś go po swojemu.

Niekoniecznie.
Mozna zrobic wszystkie smaczki o ktorych Roman piszesz i uzyc koloru odpowiedniego. Ten jest za jasny i za niebieski.
Pomijajac kolor nie podobaja mi sie sloje na nozycach do drutu. Na tekturze tych sloi nie powinno byc chyba. :roll:
Avatar użytkownika
siara1939

Korvettenkapitän PWM'u
 
Posty: 5061
Dołączył(a): sobota, 2 lutego 2008, 12:19

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez subgrafik » sobota, 5 listopada 2011, 12:21

Tylko czemu zamiast bardzo ciemnoszarego Panzergrau ten model ma na sobie jakiś niebieski kolor to już zupełnie nie rozumiem...


taka moda :)

a model robie WIELKIE wrazenie anyway.

P
You need nothing to be happy. You need something to be sad.
~ Mooji.
Avatar użytkownika
subgrafik
 
Posty: 1788
Dołączył(a): środa, 12 grudnia 2007, 16:46
Lokalizacja: Wolne Miasto Wroclaw

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Dumo » sobota, 5 listopada 2011, 15:24

Fajnie że już skończony, takie bydle że nie ma co robić brudzenia farbami, wytoczyć chama na pole i sam się upierdzieli :D

Gdzie go będziesz trzymać? No na półce nie postawisz :P
Avatar użytkownika
Dumo
 
Posty: 796
Dołączył(a): sobota, 30 stycznia 2010, 13:09

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez ROMAN » sobota, 5 listopada 2011, 16:13

siara1939 napisał(a):
ROMAN napisał(a): model byłby nudny jak "paprykarz szczeciński" więc dobrze, że zrobiłeś go po swojemu.

Niekoniecznie.
Mozna zrobic wszystkie smaczki o ktorych Roman piszesz i uzyc koloru odpowiedniego. Ten jest za jasny i za niebieski.
Pomijajac kolor nie podobaja mi sie sloje na nozycach do drutu. Na tekturze tych sloi nie powinno byc chyba. :roll:


Prawda Ci to. Da się zrobić jak mówisz. Ale jakaś taka nebieskawa maniera wśród klienteli się zrobiła, że niemieckiej szarości bliżej jest do błękitu niż do szarości. To deczko kuriozum bo błękit to kolor niewinności :roll: A jeśli o nożyce chodzi to prawda. Bakielit był lub karton poniekąt. Było wałkowane na forum z jakimiś nawet zdjęciami oryginałów.
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Artur » sobota, 5 listopada 2011, 17:25

A jeśli o nożyce chodzi to prawda. Bakielit był lub karton poniekąt. Było wałkowane na forum z jakimiś nawet zdjęciami oryginałów.


Witam
Tego akurat nie wiedziałem,od lat wydawało mi się że to drewno,a tu taka wpadka-w takim razie prośba do speców-rączki były malowane na kolor pojazdu czy inaczej?
Z góry dzięki za pomoc i wytknięcie błędów-cenię to sobie jako ważną naukę.

Gdzie go będziesz trzymać? No na półce nie postawisz


Na całe szczęście model nie jest mój-zrobiony na zamówienie ,więc kłopot odpada,bo faktycznie nie mieści się na żadnej półce,musiałem zlikwidować stanowisko komputerowe i stoi na stoliku zamiast monitora,tylko tam sie mieścił.
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez ROMAN » sobota, 5 listopada 2011, 18:10

Tego akurat nie wiedziałem,od lat wydawało mi się że to drewno,.


Nie przejmuj się tym. Ja na tym forum akurat dowiedziałem się z rok temu, że ten śmieszny klocek na niemieckich pojazdach to nie tajemnicza skrzyneczka na damskie kosmetyki tylko kawał drewnianego litego kloca jako podpórka pod lewarek. :lol:
Avatar użytkownika
ROMAN
 
Posty: 2178
Dołączył(a): niedziela, 23 września 2007, 13:22

Re: Pz II-1/6 skala-Dragon

Postprzez Artur » sobota, 5 listopada 2011, 19:00

Nie przejmuj się tym. Ja na tym forum akurat dowiedziałem się z rok temu, że ten śmieszny klocek na niemieckich pojazdach to nie tajemnicza skrzyneczka na damskie kosmetyki tylko kawał drewnianego litego kloca jako podpórka pod lewarek.


He,he ja się o tym dowiedziałem jakis miesiąc temu :oops:
Obrazek
Artur
 
Posty: 327
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Białystok

Poprzednia strona

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości