Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Budujesz model, chcesz przedstawić relację z postępów w pracy, zastanawiasz się jak coś zrobić - to miejsce dla Ciebie.

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Coppercat » piątek, 20 grudnia 2013, 23:58

Mała aktualizacja

Maska zyskała matę wygłuszającą.
Obrazek

Coś mi jednak w tym nie leży, ale póki co nie wiem dlaczego....
Może ktoś podpowie czego brakuje, co poprawić ?

W tzw. międzyczasie Św. Mikołaj podrzucił mi kilka drobiazgów. Między innymi taki zestaw kółek 20":
Obrazek

oraz gumki do tego (285/35 i 305/35)
Obrazek

Porównałem moje cztery podejścia do tematu kół:
1. Felgi i opony z pudełka
Obrazek

2. Moje felgi (obręcze z rurek miedzianych) plus opony z pudełka. Przemalowałem je i dorobiłem środkowe dekielki
Obrazek

3. Kołpaki odlane z żywicy z felgami z rurek PCV (fi22mm) plus opony dobrane celowo za ciasne (miały się naciągnąć :idea: )
Obrazek

4. Kółka z zestawu pokazanego powyżej (złożone i pomalowane czarnym metalikiem MM
Obrazek

Ostatni pomysł podoba mi się najbardziej więc wziąłem się za detale.
W zestawie były takie zabawki:
- śruby (1mm :twisted: - ktoś mi wytykał czas jakiś temu, że takie są za duże :P )
Obrazek

- nity z nawiercanym łbem - 120 szt :shock: :shock: :shock:
Obrazek

- wentylki
Obrazek

W każdej feldze musiałem wywiercić 30 otworków fi 0.3 mm (nity) i pięć otworów fi 0.5 mm (śruby)
Następnie okazało się, że nity są za długie i paskudnie wystają z felgi w jej wnętrzu :evil:
120 nitów fi 0.3 mm do przycięcia :shock:

Rozpoczęła się dłubanina ....

Obrazek
Obrazek

Przepraszam za jakość zdjęć. Nie chciało mi się wyciągać namiotu itd.
Jak bym się długo nie odzywał, to znaczy, że mnie szlag trafił przy tej dłubance.
Te nity mają napęd odrzutowy i potrafią się upierdliwie schować w różnych zakamarkach :shock: :evil: :shock:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Reklama

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez powerpablo » sobota, 21 grudnia 2013, 07:16

Hej zacznę od początku.
Maska wygląda faktycznie jak by jej coś brakowało, taka "łysa" jest. Może te wzmocnienia przetłoczenia, sam nie wiem. Ale rzuca się w oczy niedomalowanie, chyba jest bladsza niż jej z werniksowana strona. Widać to po rantach maski, gdzie widać dokładnie inny odcień lakieru.
A koła te ostatnie faktycznie wyglądają o niebo lepiej, niż poprzednie wersje a przy tej dłubaninie życzę cierpliwości....warto posiedzieć dla efektu.

pozdrawiam i czekam na kolejne aktualizacje.
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Coppercat » sobota, 21 grudnia 2013, 11:10

powerpablo napisał(a):Hej zacznę od początku.
Maska wygląda faktycznie jak by jej coś brakowało, taka "łysa" jest. Może te wzmocnienia przetłoczenia, sam nie wiem. Ale rzuca się w oczy niedomalowanie, chyba jest bladsza niż jej z werniksowana strona. Widać to po rantach maski, gdzie widać dokładnie inny odcień lakieru.
A koła te ostatnie faktycznie wyglądają o niebo lepiej, niż poprzednie wersje a przy tej dłubaninie życzę cierpliwości....warto posiedzieć dla efektu.

pozdrawiam i czekam na kolejne aktualizacje.
Paweł

Ten odcień bierze się z tego, że niektóre miejsca na blaszce mają fakturę (coś w rodzaju baranka). Wydawało mi się, że to zaleta tej blaszki :idea:
Fotka (jak pisałem) nie jest najwyższej jakości, co też ma wpływ na odbiór .....

Nie wiem czego brakuje :cry: Jakiś wasch ? Suchy pędzel ?

Gotowe pierwsze kółko:
Obrazek

Lepsze fotki dam jak skończę wszystkie koła.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez kashato » sobota, 21 grudnia 2013, 12:07

To poczekamy chyba na lepsze fotki, bo na tej jednej felga mocno traci na jakości przez ziarnistość zdjęcia.

Prezenty zacne :)
Avatar użytkownika
kashato
 
Posty: 631
Dołączył(a): wtorek, 5 czerwca 2012, 11:41
Lokalizacja: Błonie, Warszawa

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Fred-k2 » sobota, 21 grudnia 2013, 20:12

Coppercat napisał(a):Ten odcień bierze się z tego, że niektóre miejsca na blaszce mają fakturę (coś w rodzaju baranka). Wydawało mi się, że to zaleta tej blaszki :idea:
Fotka (jak pisałem) nie jest najwyższej jakości, co też ma wpływ na odbiór .....

Nie o to chodzi, lakier bazowy różni się po obu stronach maski, na zewnątrz jest soczysty, od środka blady i płaski.
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez powerpablo » niedziela, 22 grudnia 2013, 00:55

Tak jak Fryderyk napisał....nie chodziło mi o samą matę wygłuszającą lecz o maskę a dokładnie jej kolor...jest blady w porównaniu z tym co widzimy na rantach.
Ubogo była od spodu pryśnięta.

pozdrawiam
Paweł
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
powerpablo
 
Posty: 809
Dołączył(a): środa, 2 września 2009, 21:41
Lokalizacja: Łomża

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Coppercat » niedziela, 22 grudnia 2013, 01:04

Fred-k2 napisał(a):<ciach>
Nie o to chodzi, lakier bazowy różni się po obu stronach maski, na zewnątrz jest soczysty, od środka blady i płaski.

Teraz rozumiem.
Jakaś rada :?:
Celowo nie kładłem bezbarwnego na spód maski. I bez tego domyka się na styk :-|
Blaszka (mata termo) jest stalowa. Dałem magnesy neodymowe w komorze silnika, to może dociągną maskę.

Koła gotowe. Zdjęcia najlepsze, jakie mogłem zrobić. Mam chwilowo (to będzie dłuższa chwila :twisted: ) do dyspozycji tylko komórkę :cry:

Obrazek

Obrazek

Niestety gumy okazały się za niskie :cry: :shock: :cry:
Po założeniu kompletnych kół na auto - załamka :evil:
Wygląda to jakby dostał koła od mini.
Gumy wymienię, tylko jeszcze nie mam na co, bo te z zestawu są z kolei za wysokie, a inne jakimi dysponuję nie nadają się do naciągnięcia na felgi 20".
Znowu pod górę :twisted:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Marcin_Matejko » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 11:28

Dlatego warto sprawdzać w trakcie nie po fakcie :idea:
Ale na pewno coś wymyślisz :D
Per Aspera ad Astra
IPMS Polska / IPMS Świdnica / IPMS Air-race / RCtank.pl / RC-trial.pl
Avatar użytkownika
Marcin_Matejko
 
Posty: 1343
Dołączył(a): sobota, 15 stycznia 2011, 22:56
Lokalizacja: Świdnica

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Coppercat » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 14:01

Marcin_Matejko napisał(a):Dlatego warto sprawdzać w trakcie nie po fakcie :idea: Ale na pewno coś wymyślisz :D


Niestety nie było możliwości sprawdzenia :cry:
Tragedii nie ma na szczęście :idea:
Kwestia czasu.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Fred-k2 » poniedziałek, 23 grudnia 2013, 23:34

Coppercat napisał(a):Jakaś rada :?:

Ja bym zamaskował maskę od zewnątrz, matę wygłuszającą również. Z tą drugą może być o tyle problem, że farba może zejść z blaszki, ale z tego co pamiętam kładłeś podkład do blaszek więc powinno być ok, ja osobiście taśmę tamiya parę razy przykleiłbym do czegoś, blatu przy którym pracujesz czy czegokolwiek innego, żeby osłabić klej. Po zamaskowaniu fuknij parę razy mgiełką, może nie koniecznie lakierem 2K tylko zwykłym. Psiknij kilka mgiełek i w miarę możliwości wypoleruj. Chyba że problem leży nie w werniksie ale w bazie, wtedy to samo tylko najpierw z bazą :)
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Coppercat » wtorek, 24 grudnia 2013, 00:19

Fred-k2 napisał(a):
Coppercat napisał(a):Jakaś rada :?:

Ja bym zamaskował maskę od zewnątrz, matę wygłuszającą również. Z tą drugą może być o tyle problem, że farba może zejść z blaszki, ale z tego co pamiętam kładłeś podkład do blaszek więc powinno być ok, ja osobiście taśmę tamiya parę razy przykleiłbym do czegoś, blatu przy którym pracujesz czy czegokolwiek innego, żeby osłabić klej. Po zamaskowaniu fuknij parę razy mgiełką, może nie koniecznie lakierem 2K tylko zwykłym. Psiknij kilka mgiełek i w miarę możliwości wypoleruj. Chyba że problem leży nie w werniksie ale w bazie, wtedy to samo tylko najpierw z bazą :)


Wielkie dzięki za konkretną radę 8-) . To rozumiem. Może być krytyka, ale potem jakaś sensowna podpowiedź.

Obecnie zmagam się z czymś, co zostawiłem na deser. Zostawiłem, bo najbardziej się tego bałem :twisted:
Dzięki radom Draz'a było dużo łatwiej :idea:

Popełniłem zawiasy maski silnika. Najpierw zrobiłem z blaszek z zestawu Aber'a.
Miałem wrażenie, że rozpadnie mi się to w rękach, ale o dziwo nic takiego się nie stało :shock:
Miałem obiekcje do "stopek" - miały mikroskopijną powierzchnię :(
Próbowałem skopiować zawiasy z alpaki 0.3 mm żeby były solidniejsze.
Nawet się udało. Jeżeli ktoś jest zainteresowany - mogę wrzucić fotki.
Niestety pod maską jest tak ciasno, że bałem się o domykanie klapy.
Wróciłem do zestawowych zawiasów, ale wymieniłem stopki na miedziane (blaszka 0.2 mm) o większej powierzchni.
Skleiłem wszystko na Micro Liquid Tape i wyszło tak:

Klapa zamknięta. Domyka się :shock: :lol: :shock:
Obrazek

W obecnym stanie (brak siłowników) klapę, żeby otworzyć trzeba cofnąć w kierunku szyby.
Obrazek

I kilka fotek luźnych.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wiem, że fotki nie najlepsze :twisted: , ale mam nadzieję, że widać co trzeba.
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez rotpol13 » wtorek, 24 grudnia 2013, 00:27

Super!
Pozdrawiam,
Kamil
Avatar użytkownika
rotpol13
 
Posty: 4411
Dołączył(a): niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:28
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez portalus » wtorek, 24 grudnia 2013, 14:38

Masz teraz doświadczenie więc zrób sobie dla relaksu zawiasy do SLa, te mają ciekawą mechanizację ale to co draz dał do SLa to jest dopiero prawdziwa dłubanina, nic nie ujmując DBSowi.
Z tą maską to wyszło wg mnie tak dlatego, że za dużo blachy wystaje spod wygłuszenia i całość kontrastuje dość nienaturalnie. U mnie w aucie mam wrażenie, że wygłuszenie szczelniej wypełnia spód maski.
Avatar użytkownika
portalus
 
Posty: 2963
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:52
Lokalizacja: Swarzędz

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Coppercat » wtorek, 24 grudnia 2013, 15:45

portalus napisał(a):Masz teraz doświadczenie więc zrób sobie dla relaksu zawiasy do SLa, te mają ciekawą mechanizację ale to co draz dał do SLa to jest dopiero prawdziwa dłubanina, nic nie ujmując DBSowi.
Z tą maską to wyszło wg mnie tak dlatego, że za dużo blachy wystaje spod wygłuszenia i całość kontrastuje dość nienaturalnie. U mnie w aucie mam wrażenie, że wygłuszenie szczelniej wypełnia spód maski.


Zawiasy AM'a nie są skomplikowane, tylko delikatne :evil:
Nie jest wykluczone, że następny w kolejce będzie MB SLR. Kusi mnie nowy zestaw Aber'a (kupiłem jakiś czas temu 8-) ), który wygląda wyjatkowo obiecująco. Tam zawiasy są deczko bardziej wyrafinowane:
Obrazek
Fotka ze strony http://www.aber.net.pl

W kolejce czeka również MB SL, ale niestety SL-63. 65-go nie udało mi się do tej pory kupić :cry: . A blaszki do niego mam 8-)

Postanowiłem sobie, że skończę najpierw eksperymenty z AM'em i dopiero wezmę się za coś innego.
Nie wiem tylko czy uda mi się dotrzymać tego postanowienia :twisted: . Pokusa jest duża :idea:

Życzenia Świąteczne dla Wszystkich Forumowiczów :mrgreen:
Pozdrawiam,
Jacek
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Avatar użytkownika
Coppercat
 
Posty: 1310
Dołączył(a): sobota, 6 kwietnia 2013, 00:21
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Aston Martin DBS 1:24 Tamiya 24316

Postprzez Fred-k2 » wtorek, 24 grudnia 2013, 16:52

Coppercat napisał(a):W kolejce czeka również MB SL, ale niestety SL-63. 65-go nie udało mi się do tej pory kupić :cry: . A blaszki do niego mam 8-)

Mam tajne informacje, że blaszki do 63 też będą :) Z nim poczekaj, robimy z Pawłem projekt grupowy w niedalekiej przyszłości.
pozdrawiam Fryderyk, modelarz ambitny lecz leniwy
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Fred-k2
 
Posty: 1488
Dołączył(a): środa, 20 maja 2009, 22:17
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pojazdy cywilne - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości