Revell 1- 24 NASCAR Chevy Monte Carlo 2003-05 i 2006-07

Nabyłeś nowy model, chcesz pokazać zawartość pudełka lub o nią zapytać, słyszałeś o fajnych nowościach - podziel się tym z innymi.

Revell 1- 24 NASCAR Chevy Monte Carlo 2003-05 i 2006-07

Postprzez Seweryn » niedziela, 9 grudnia 2007, 22:42

Modele firmy Revell, dwie wersje przedstawiające modele z roku 2003-2005 oraz 2006-2007, niestety odlewane już w Chinach, co wpływa na jakość odlewów. Chassis czyli rama z podwoziem, zawieszeniem, wnętrzem w obu modelach jest identyczna. Wnetrze modeli różni się tylko deska rozdzielczą.
Karoserie obu modeli:
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

Płyta podwozia:
Obrazek Obrazek

Podstawowe ramki wspólne dla obu modeli:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Różne deski rozdzielcze, w wersji 2006-07 ignition box przeniesiony z klatki na cokpit:
Obrazek

zbliżenie na koło i detale:
Obrazek Obrazek

opony:
Obrazek

oszklenie - jak widać juz pomalowane fabrycznie:
2003-05:
Obrazek

2006-07:
Obrazek
Gumowa siatka i rury:
Obrazek

Jeff Gordon albo Dale Earnhardt Junior w 1-24, nie widać dokładnie bo w kasku ;o)
Obrazek

Obie wersje na normalne owale, żeby zrobić model z Daytony, albo Talladegi trzeba dokupić żywiczny nos i tylni wing, produkuje to Modern Motorsport.
Od przyszłego sezonu we wszystkich wyścigach Nascar Nextel Cup będą brały udzieł samochody tkz. COT, czyli samochody jutra. Całkiem nowe konstrukcje, strasznie brzydkie i nikt ich nie produkuje w 1-24. Revell prawdopodobnie nie będzie robił tego modelu ze względu na wysokie koszty uzyskania licencji, pozostanie żywica…


TAK WYGLĄDA COT... pewnie wielu sie spodoba, dla mnie lipa łamie tradycyjne linie Nascar...
Obrazek
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Reklama

Re: Revell 1- 24 NASCAR Chevy Monte Carlo 2003-05 i 2006-07

Postprzez frugoman » niedziela, 9 grudnia 2007, 23:16

Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o Nascar, ale nie zauważam prawdę mówiąc specjalnych różnic pomiędzy nowymi/starymi autami...
W necie wyczytałem że dodali oddzielny tylny spoiler (sam tego szczerze mówiąc nie dostrzegłem) no ale Superbird również go miał, a to konstrukcja niezapomiana nie tylko dla fanów wyścigów
Avatar użytkownika
frugoman
 
Posty: 233
Dołączył(a): niedziela, 30 września 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Revell 1- 24 NASCAR Chevy Monte Carlo 2003-05 i 2006-07

Postprzez Seweryn » niedziela, 9 grudnia 2007, 23:34

frugoman napisał(a):Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o Nascar, ale nie zauważam prawdę mówiąc specjalnych różnic pomiędzy nowymi/starymi autami...
W necie wyczytałem że dodali oddzielny tylny spoiler (sam tego szczerze mówiąc nie dostrzegłem) no ale Superbird również go miał, a to konstrukcja niezapomiana nie tylko dla fanów wyścigów

COT jest troche mniejszy, ma całkiem nową konstrukcje klatki, poprzednia była stosowana od końca lat 70tych, lekko modyfikowana. Przedni bumper jest całkiem inny, no i tylny spojler. Właściwości jezdne miały być lepsze, a wielu kierowców narzeka. Podobno COT jest jeszcze bezpieczniejszy, ale i troche wolniejszy. Całkiem nowa konstrukcja.
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2075
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: Revell 1- 24 NASCAR Chevy Monte Carlo 2003-05 i 2006-07

Postprzez wuen » niedziela, 9 grudnia 2007, 23:48

Okazuje się, że Revell potrafi również robić inne koła...
TO DLACZEGO TAKICH NIE ROBIą DO CYWILI !?!?
człowiek bez pasji to producent g...
Avatar użytkownika
wuen
 
Posty: 2400
Dołączył(a): sobota, 20 października 2007, 08:44
Lokalizacja: okolice Halinowa ok. 25 km od Wawy


Powrót do Pojazdy cywilne - in-boxy, nowości, opinie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości