VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

(24.01.2011-09.05.2011)

VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez Pafko » piątek, 4 lutego 2011, 15:57

Gorące lato 1980...
..."Kupiłeś trampki na wuef?". "Tak Mamo"-odpowiada pacholę,pokazując co zrobiło ze złotówkami w Składnicy Harcerskiej. Trach...trach...zaświstał pasek na miękkiej części poniżej pleców :mrgreen: . Wszak to nie jego wina,że akurat rzucili do sklepu modele z Czechosłowacji :P .Nie mógł oprzeć się przecież przepięknym rysunkom Pana Velca. Pacholę kupiło Avię CS-199,S-199 i Avię B-35.
Po latach kupiłem ową Avie,aby wystartować z nią w konkursie vintage. I faktycznie...wspomnienia odżyły :lol: . Tylko wtedy wydawała się ona jakby większa. Ozyrysie,skąd ja wezmę teraz mikroskop :mrgreen: .

Obrazek

Kiedyś szczyt odwzorowania powierzchni skrzydeł i kadłuba. Dziś widzę same "kwiatki".
Obrazek

Obrazek


No nic...czas na start ;o)
Obrazek

Mogę poprosić któregoś z Szanownych Modów o pomoc we wklejaniu zdjęć? :oops:
Ostatnio edytowano piątek, 4 lutego 2011, 18:09 przez Pafko, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Reklama

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez spiton » piątek, 4 lutego 2011, 16:35

Piękny początek. Zaczynam nabierać ochoty na vintage ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez JGucwa » piątek, 4 lutego 2011, 18:40

Pafko napisał(a):Gorące lato 1980...
..."Kupiłeś trampki na wuef?". "Tak Mamo"-odpowiada pacholę,pokazując co zrobiło ze złotówkami w Składnicy Harcerskiej. Trach...trach...zaświstał pasek na miękkiej części poniżej pleców :mrgreen:... .


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: - Piękne wprowadzenie do tematu! Czekam niecierpliwie na ciąg dalszy :mrgreen: .

spiton napisał(a):... Zaczynam nabierać ochoty na vintage ,-)).


Sebastianie - zapraszam !!! - Skuś się!
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez Jaho63 » piątek, 4 lutego 2011, 19:35

spiton napisał(a):Zaczynam nabierać ochoty

Spitonie nie daj się skusić ciemnej stronie. Droga łatwa nie jest drogą światła. Zostań obrońcą prawdy i sumienności modelarskiej! :lol:
P.S. Pafko. Zagaiłeś fajnie!
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez Pafko » piątek, 4 lutego 2011, 19:47

Takie miałem początki :mrgreen: . Zapomniałem...kupiłem jeszcze wtedy 3 buteleczki kleju "Lepidlo-M". Do jednego modelu można było kupić jeden :lol: .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez spiton » piątek, 4 lutego 2011, 19:56

Jaho63 napisał(a):
spiton napisał(a):Zaczynam nabierać ochoty

Spitonie nie daj się skusić ciemnej stronie. Droga łatwa nie jest drogą światła. Zostań obrońcą prawdy i sumienności modelarskiej! :lol:


Mój vintage, ograniczyłby się do sięgania do modeli, z którymi mam nostalgiczne wspomnienia. A są to przede wszystkim modele KP. Myślałem o Avii B-534. Wykonanie byłoby już normalne (open ,-)).
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez kwiatektatek » piątek, 4 lutego 2011, 21:16

Pafko napisał(a): 3 buteleczki kleju "Lepidlo-M". Do jednego modelu można było kupić jeden :lol: .

Za to w kiosku bez ograniczeń (jeśli była dostawa) można było kupić "Klejnot". Równie dobry.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
kwiatektatek

Animal Planet
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek, 22 kwietnia 2008, 01:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez Seweryn » piątek, 4 lutego 2011, 21:54

Jak widzę te pudełka KP to aż mnie korci coś kupić z tych staroci. Ła 7 to chyba ze 6 miałem podobnie Ła5FN. Przerobiłem większość tych modeli, boxarty do teraz mi się libią :) Ja łatwiej miałem 17km do modelarskiego w Czeskim Cieszynie koło rynku, ach to były czasy :)
Seweryn
Avatar użytkownika
Seweryn
 
Posty: 2078
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 20:05
Lokalizacja: Ustroń

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez spiton » piątek, 4 lutego 2011, 22:18

Boxarty Velca trzeba przyznać profesjonalne.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez dewertus » piątek, 4 lutego 2011, 22:24

A najładniejszy był ten z MiGiem-15UTI ;o)
Pzdr. Hubert
Jeśli istnieje rozwiązanie martwić się nie ma po co,
jeśli nie ma rozwiązania martwić się nie ma sensu
Avatar użytkownika
dewertus
 
Posty: 3896
Dołączył(a): piątek, 26 czerwca 2009, 01:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez Pafko » piątek, 4 lutego 2011, 23:44

Była chyba też "przeróbka" w Skrzydlatej Polsce Ła-7 na Fw-190...coś mi tak świta w starej głowie....Ozyrysie dopomóż :D. Dzisiaj spać...jutro kolejna porcja fotek. Nie dość,że nauczyłem się je wklejać na forum,to złapałem "cug".... kolejna porcja już jutro :mrgreen: .

I ponad 130 odsłon w ciągu kilku godzin...z wrażenia machnę chyba jakiś napój :mrgreen: .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez Grzegorz2107 » sobota, 5 lutego 2011, 01:57

Pafko napisał(a):Była chyba też "przeróbka" w Skrzydlatej Polsce Ła-7 na Fw-190...coś mi tak świta w starej głowie....Ozyrysie dopomóż :D. .


Przesadziłeś. Skrzydlata Polska była ostoją betonu i nie propagowała w taki sposób niemieckich maszyn. Była seria "Samoloty z którymi walczyli Polacy" w początku lat 70-tych lub nawet wcześniej, gdzie obok mikroskopijnego rysunku podawano podstawowe dane techniczne i krótki opis historii konstrukcji. potem w "Samoloty 1939-45" zdarzały się opisy niemieckich konstrukcji, a w czasach mojej znajomości z "SP" pojawiło się ledwie kilka ilustracji J.T. Kowalskiego przedstawiającego niemieckie samoloty jako przykłady kamuflażu.
Ła-7 z KP przerabiano z pomocą "SP" na ŁaGi i Ła wcześniejszych wersji.
Avatar użytkownika
Grzegorz2107
 
Posty: 3305
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 17:19

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez Pafko » sobota, 5 lutego 2011, 12:55

Przesadziłeś. Skrzydlata Polska była ostoją betonu i nie propagowała w taki sposób niemieckich maszyn. Była seria "Samoloty z którymi walczyli Polacy" w początku lat 70-tych lub nawet wcześniej, gdzie obok mikroskopijnego rysunku podawano podstawowe dane techniczne i krótki opis historii konstrukcji. potem w "Samoloty 1939-45" zdarzały się opisy niemieckich konstrukcji, a w czasach mojej znajomości z "SP" pojawiło się ledwie kilka ilustracji J.T. Kowalskiego przedstawiającego niemieckie samoloty jako przykłady kamuflażu.
Ła-7 z KP przerabiano z pomocą "SP" na ŁaGi i Ła wcześniejszych wersji.


Grzegorzu...dałbym sobie rękę obciąć,że to było w SP :) . Ktoś podawał sposób na konwersję z Ła-7 na Fw-190 i jeszcze na jakiś japoński myśliwiec. Widziałem to na własne oczy u mojego kuzyna,który to mnie młodziaka zaraził pasją modelarstwa :mrgreen: . A że nie było wtedy dostępu do takich planów jak teraz,to każdy sposób,aby "wzbogacić" swoją półkę był dobry. Bez względu na wymiary ;o) . Tak to było....Ale ale...widocznie przyda mi się ta ręka ;o) .

No dobrze. Jak śpiewał kiedyś zespół Klincz, "im dalej w las,tym rośnie więcej drzew" :mrgreen: ,pora przedstawić swoje wypociny. Skrzydła sklejone,pocienione gondole podwozia głównego. Im dalej,tym apetyt na udoskonalenie bryły modelu rośnie. Chciałem tego uniknąć...no cóż. Nie da się ;). Przyznam szczerze,że to białe tworzywo doprowadza mnie do pasji. Odbija światło i nic nie widać co się robi :lol: .
Do tego fatalne przesunięcie form kółek podwozia głównego zmusiło mnie do zaadoptowania tychże części z jakiegoś modelu,który skończył w czeluściach szafy.Jeśli spowoduje to zmianę z kategorii ORT na FREE,to poprawię opis :) .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez JGucwa » sobota, 5 lutego 2011, 20:28

Nadal jest to ORT! Przekładki były stosowane dawniej dość powszechnie :lol: .
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT/ AVIA B-35 KP 1/72

Postprzez Pafko » niedziela, 6 lutego 2011, 17:08

Dzięki Jarku za werdykt :) . Stan na dziś: rozwiercone rury wydechowe wiertłe fi 0,60, przeszlifowana szybka kokpitu, dołożone "duperele" w kokpicie :mrgreen: . Miałem nic nie dokładać....ale nie wytrzymałem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Muszę odpocząć kilka dni od modelu...w domu mówią mi,że mam z "garem" :mrgreen: .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Następna strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości