VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

(24.01.2011-09.05.2011)

VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Pafko » czwartek, 24 marca 2011, 16:58

Witam wszystkich ponownie;).
Po nieszczęsnej historii z Avią pora rozpocząć relację z innym modelem. Oczywiście, w ramach tzw. rehabilitacji :mrgreen: .
Myślę, że tym razem nie zatrzęsą mi sie ręce...bo tego bym już chyba nie przeżył. Tym bardziej,że ten model traktuję naprawdę relaksacyjnie. Będzie on prezentem dla mojego bardzo dobrego Kolegi,na którym mogę naprawdę polegać.
A po skończeniu planuję "bombę"...dosłownie ;). Ale o tym sza...i...zaczynamy :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Model dostałem przypadkowo. Brakowało kalkomanii i...o zgrozo...osłony kabiny pilota :-/ . Kalkomanie do wersji,którą chcę wykonać, znalazłem u siebie w "śmietnisku". Ale niestety...bez oznaczeń T-Stoff i C-Stoff. Moglibyście mnie poratować tymi kalkomaniami i osłoną kabiny pilota? ;o)
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Reklama

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Pafko » piątek, 25 marca 2011, 21:39

"Króca bomba...mało casu " :mrgreen: . Wczorajszy i dzisiejszy wieczór zaobfitował w zgrubne złożenie modelu. Niechaj zdjęcia odzwierciedlą moją radość :mrgreen: .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

O ile napisy eksploatacyjne postaram się namalować sam, o tyle zaprzątała mi głowę brakująca owiewka kabiny pilota. Nagle...uzmysłowiłem sobie,że instrukcja malowania jest też w skali 1/72 :D . I postanowiłem sobie zrobić "wydmuszkę" :mrgreen: . Wyciąłem zarys kabiny z tejże instrukcji i podkleiłem na karton. Jutro uzupełnię szablon masą dwuskładnikową, przeszlifuję, i w niedzielę spróbuję swoich sił przy wykonaniu kabinki z grubej folii po nożykach do golenia.
Obrazek

Mam nadzieję,ze Szanowne Jury pozwoli mi wykonać tą kontrowersyjną operację z kabinką. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to,że uratowałem w ten sposób bezcenny "zabytek" przed zniszczeniem ;).
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez JGucwa » sobota, 26 marca 2011, 13:25

Pafko napisał(a):...Mam nadzieję,ze Szanowne Jury pozwoli mi wykonać tą kontrowersyjną operację z kabinką. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to,że uratowałem w ten sposób bezcenny "zabytek" przed zniszczeniem ;).


Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma ;o) .
Działaj dalej. Wszak jest to element, który robisz od nowa. Nie zepsuje modelu ORT-VIN, a jak sam powiedziałeś uratuje ten zabytek przed zniszczeniem.
Pozdrawiam serdecznie - Jarosław Gucwa.
Avatar użytkownika
JGucwa
 
Posty: 677
Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 10:05
Lokalizacja: Kraków

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Pafko » niedziela, 27 marca 2011, 16:27

Mam przyjemność zakomunikować,że operacja "curik do kupy" została rozpoczęta :mrgreen: . Dalszy ciąg nastapi po wyschnięciu szpachlówki :P .
Obrazek
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Pafko » niedziela, 3 kwietnia 2011, 16:59

Nie mogłem się oprzeć :mrgreen: . Jeszcze tylko sidolux,kalki,sidoluks,wash i bezbarwny :D . No i owiewka,którą sobie zostawiam na deser :P .
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez spiton » niedziela, 3 kwietnia 2011, 18:55

Widzę, że to maszyna Wolfganga Spate.
Drugowojenny "czerwony baron".
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 01:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Pafko » niedziela, 3 kwietnia 2011, 20:42

Spitonie...ulżyło mi :D . Tak myślałem,że pierwszy skomentujesz...naprawdę. Ale byłem święcie przekonany,że zarzucisz mi pójście na łatwiznę :mrgreen: . Dzięki,myliłem się :P .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Mac Eyka » niedziela, 3 kwietnia 2011, 20:55

A te małe śmigiełko to się w ogóle kręci?
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Pafko » niedziela, 3 kwietnia 2011, 21:00

Niestety nie...oszczędzam bowiem oczy na jeszcze jeden model w konkursie :mrgreen: .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Milos Varak » poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 13:38

Oj to nie będzie dyplomu. Zresztą Maciek coś się ostatnio opieprza z dyplomami za kręcące się śmigiełka, pewnie mu się druki skończyły :mrgreen:.
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Pafko » poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 20:12

To pewna informacja,że bedą dyplomy ? :mrgreen: . W zasadzie to puściłem już plotkę dalej :mrgreen: .
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Milos Varak » poniedziałek, 4 kwietnia 2011, 23:21

Z tym pytaniem to trza do Prezesa Gildii uderzyć :mrgreen:, ja tam zwykły szary człowieczek jestem :lol:.
Milos Varak
 

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 5 kwietnia 2011, 20:28

Ostatnio to mnie normalnie taki leń złapał że normalnie mi się postów nawet nie chce pisać, filmów na redt....e oglądać, a co dopiero dyplomy produkować.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3050
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 22:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Pafko » wtorek, 5 kwietnia 2011, 21:46

Masz babo plecak...a tak liczyłem na dyplom uznania :mrgreen: .Dzisiaj tylko krótka informacja. Bez zdjęć. Udało się położyć kalki,choć nie wszystkie. Oznaczenia paliwa otrzymane od kolegi RADKA /dzięki :mrgreen: / siadły idealnie. Niestety te hellerowskie wyciągnięte z głębokiej otchłani popękały. Dziwne,bo wszystkie inne oznaczenia połozyłem bez problemów. Trudno...tak już zostanie. Oznaczenia swastyki z Ekstratechu z roku 1997 siadły idealnie. Szok :D . Wytłoczyłem kabinkę,zamaskowałem,pomalowałem RLM 02 i czeronym. Jutro sido na kalki i wash. Koniec zbliża sie nieuchronnie...ale i początek też :lol: .
Ostatnio edytowano środa, 6 kwietnia 2011, 09:18 przez Pafko, łącznie edytowano 1 raz
Pozdrawiam, Paweł.
Avatar użytkownika
Pafko
 
Posty: 517
Dołączył(a): poniedziałek, 8 września 2008, 20:58
Lokalizacja: Oleśnica k/Wrocławia

Re: VIN-ORT/ Me-163 Komet Heller 1/72

Postprzez Jaho63 » wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:05

Pafko, fajnie, że się robi maszyna Spate. Sam bym go miał na celowniku gdyby tylko z tego spotkania z Tanderboltami wyszła jakaś kotłowanina. ;o)
Czy dajesz zdjęcia czy nie, trudno się i tak na nich skupić przez ten Twój awatar. :lol:
Można już połączyć nPWM ze SF. Wcale nie ma wielkiej różnicy!
Avatar użytkownika
Jaho63
 
Posty: 6217
Dołączył(a): niedziela, 22 marca 2009, 01:39

Następna strona

Powrót do Vintage, czyli wspomnień czar

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości