PZL P-37 Łoś, Amercom 1:144

PZL P-37 Łoś, Amercom 1:144

Postprzez Jarek Gurgul » czwartek, 1 września 2011, 00:48

Dziś zupełnie przypadkowo trafiłem na takie coś:

Obrazek

Oczywiście jest to kolekcjonerski "gotowiec", ale na bezrybiu i rak ryba. Poza tym skoro na przykład gotowe produkty Dragona w skali 1:72 czy 1:144 sprzedawane są w sklepach modelarskich, to i tę produkcję można uznać za "model" :) i tak też ją potraktuję w reszcie tego opisu.

Oprócz miniaturki Łosia zestaw wyposażony jest w podstawkę i jej ramię. Główne elementy modelu wykonane są z metalu, detale to plastik. Kształt repliki wygląda na prawidłowy, bryła modelu dobrze oddaje oryginał, wymiary podstawowe "trzymają" skalę. Rozpiętość równa jest 124 mm, długość bez km-u - 88 mm.

Do modelu dołączona jest ośmiostronicowa broszurka zawierająca opis konstrukcji, historię rozwoju i zastosowania, kilkanaście zdjęć oryginału oraz kolorową tablicę z przykładami polskiego i rumuńskiego malowania.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Model z pewnością jest dużo lepszy od antycznego zestawu Mikro (tego o "normalnym" kształcie). Detale są jak na tę skalę nienajgorsze, jest nawet na przykład wysunięty reflektor pod nosem samolotu. Barwy kamuflażu dobrane są prawidłowo jeśli chodzi o górę, dół powinien być bardziej błękitny. Kalki położone są dobrze. Dość precyzyjnie pomalowana jest rama przedniego oszklenia kabiny.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Do wad modelu trzeba zaliczyć kiepskie spasowanie panelu przed osłoną kabiny pilota, słabiutkie, ledwo wytrzymujące ciężar metalowego modelu golenie podwozia głównego, dość grube linie podziału blach, których rozkład na dodatek na górze płata pozostawia sporo do życzenia oraz oczywiście widoczne linie łączenia głównych elementów modelu, na przykład kadłuba z płatem. Poza tym na spodzie kadłuba mamy dwa otwory technologiczne oraz otwór pod podstawkę.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek

Jest to pierwszy numer "Latających Fortec", więc jak zwykle bywa w przypadku takich serii, cena jest niższa niż numerów kolejnych - tutaj 5,95 złotego. Kolejne - w prenumeracie - mają kosztować 199,00 za 10 numerów i 398,00 za 20. Pojawić się mają między innymi B-17, B-52, Ju 88, B-24, Avro Vulcan, Lancaster, Do 17 - większe maszyny odtworzone zostaną w skali 1:200. Numerów będzie 48, ukazywać się mają co 2 tygodnie.

Nie wiem, czy ktoś się skusi na całą serię, ale Łosia za niecałe 6 złotych z całą pewnością warto kupić, więc spieszcie się do kiosków :) !

Jarek

P.S. Uwaga! Większość podlinkowanych fotek jest dość duża!
Avatar użytkownika
Jarek Gurgul
 
Posty: 6063
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 13:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Reklama

Re: PZL P-37 Łoś, Amercom 1:144

Postprzez GrzeM » czwartek, 1 września 2011, 10:47

Kupiłem, fajny jest!
Avatar użytkownika
GrzeM
 
Posty: 3107
Dołączył(a): poniedziałek, 19 stycznia 2009, 23:39

Re: PZL P-37 Łoś, Amercom 1:144

Postprzez KayFranz » czwartek, 1 września 2011, 13:40

Ja też...
Córka z okazji Dnia Białej Bluzeczki oraz rozpoczęcia kolejnego sezonu "porannego wyciągania dżdżownicy z pościeli" dostała jakieś pisemko o Barbie, a tata nabył latawca. Stoi sobie teraz przy kompie, ładnie wygląda, a braki, wspomniane przez Jarka, to rzeczy drobne - potwierdzam, że za te pieniądze to rewela. Nawet ma jakieś bebechy, ale słabo widać.

Dla malkontentów i tych, którzy koniecznie chcą znaleźć argument, że jednak nie - proszę bardzo: niedokładności spasowania:

Obrazek

Zacząłem już nawet kombinować, co by mu tu jeszcze pędzelkiem smarnąć (śmigiełka chyba na pewno, a i garnki też rozważam).

P.S. tzw. DroogaPołowa coś marudzi o łapkach chińskich dzieci :-/
Obrazek
Avatar użytkownika
KayFranz
 
Posty: 404
Dołączył(a): czwartek, 5 lutego 2009, 16:53
Lokalizacja: Pyrowe dwa dni do piątku

Re: PZL P-37 Łoś, Amercom 1:144

Postprzez mnak24 » sobota, 29 września 2012, 08:10

mam je aż do a-50, łosiek fajny, później trochę na skróty poszli z malowaniem.
"Nie ten jest mądry, kto nie popełnia błędów. Takich ludzi nie ma i być nie może. Mądry jest ten, kto popełnia błędy nie bardzo istotne i kto potrafi je łatwo i szybko naprawiać."

KW-1 zimowy HOBBYBOSS 1:48 Galeria
Tarpon mk. 1 Italeri + Eduard 1:48 Galeria
Avatar użytkownika
mnak24
 
Posty: 1918
Dołączył(a): środa, 28 grudnia 2011, 22:30
Lokalizacja: Прип'ять/ Brodnica k. Torunia


Powrót do PZL

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości