PT-17 Stearman 1/48 Lindberg

Re: PT-17 Stearman 1/48 Lindberg

Postprzez ewpiga » niedziela, 14 czerwca 2020, 22:26

Aleksander napisał(a):...robienia kolejnej specjalizacji "nie zniesę" :D (mam już trzy!)

No nie warto.. :mrgreen: z resztą to byłaby wąska specjalizacja dot. tylko nietypowych "kolorowych modeli”
Warsztat malarski masz zresztą znakomity „normalne” modele świetnie malujesz...ale, że tylko trzy kolory?
W summie.. nie powinienem się dziwić, bo sam widzę tylko trzy barwy: pomarańcz, brąz i jasny brąz. :mrgreen:
Avatar użytkownika
ewpiga

rpm1+mod
 
Posty: 3291
Dołączył(a): czwartek, 20 września 2007, 22:12
Lokalizacja: Słubice

Reklama

Re: PT-17 Stearman 1/48 Lindberg

Postprzez Aleksander » niedziela, 14 czerwca 2020, 23:14

ewpiga napisał(a):ale, że tylko trzy kolory?
:

Jak w anegdocie - facet rozpoznaje tylko kolor fajny, pedalski i chu...y ;o)

Póki co skończyłem podstawowe malowanie i modlę się nad górnym łatem i naciągami. Paski czerwone na ogonie są namalowane zgodnie z kalkomanią (i zgodnie z nią są nierównej szerokości)
Silnik tylko przyłożony do zdjęcia, żeby było ładniej :lol:

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia robione innym aparatem, ale widzę, że też są za duże. Spróbuję się zastosować do rad KayFranza i trochę je zmniejszyć, ale już nie dziś.
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8035
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PT-17 Stearman 1/48 Lindberg

Postprzez Aleksander » sobota, 11 lipca 2020, 15:45

Odzyskałem laptopa z naprawy, mogę coś pokazać. Do tej pory mogłem używać tylko służbowych komputerów, ale nie zawsze była możliwość.
Pierwsze w życiu naciągi się zrobiły. Bez śrub rzymskich, bo ich tak bardzo w oryginale nie widać. Muszę jeszcze wygładzić okolice ich "wchodzenia" w skrzydła - zanim wymyśliłem, jak to wklejać w miarę czysto, trochę czasu minęło. Nie jestem usatysfakcjonowany, ale znowu czegoś się nauczyłem. Zostały jeszcze linki na ogonie - największe wyzwanie, ale może coś wymyślę.
Zdjęcia z warsztatu, lepsze nie będą. Są po to, żeby nie było, że nie pracuję... ;o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8035
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PT-17 Stearman 1/48 Lindberg

Postprzez Aleksander » niedziela, 12 lipca 2020, 21:12

Skończyłem "krzywulca" - jeżeli amerykańscy piloci szkolili się na tak krzywym sprzęcie, to nie ma co się dziwić, że mogli na początku wojny mieć kłopoty z lataniem ;o) .

W sumie z kiepskiego zestawu dało się zrobić w miarę sympatyczny model, przy pełnej świadomości błędów i niedoróbek z mojej strony.

Zdjęcia i pełny opis w Galerii - najwcześniej w środę. Na razie zajawka:

Obrazek

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8035
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Re: PT-17 Stearman 1/48 Lindberg

Postprzez kojot69 » niedziela, 12 lipca 2020, 21:31

Już się bałem, że skapitulujesz. A tu całkiem fajny model wyszedł ;o)

Czekamy na galerię.

PS jak nie masz zdrowia do robienia naciągów tradycyjnym sposobem, to może rób tak :arrow:


Obrazek
I tutaj podziękowania dla Pana z nieistniejącego już klubu modelarskiego Delfin, który oświecił mnie, że naciągi wyciągnięte z ramki plastikowej, można "podciągnąć" dzięki metodzie na dobrze nagrzany metalowy wkrętak, zbliżony na niewielką odległość do naciągu.
Do tej pory myślałem, że to tylko działa na nylon, a tu bach - genialne w swojej prostocie.
Aż chce się tworzyć więcej naciągów.

:arrow: :arrow: :arrow: viewtopic.php?f=878&t=89516&p=1029047#p1029047
Avatar użytkownika
kojot69
 
Posty: 833
Dołączył(a): niedziela, 8 września 2019, 19:33

Re: PT-17 Stearman 1/48 Lindberg

Postprzez Aleksander » poniedziałek, 13 lipca 2020, 07:52

Dzięki za dobre słowo - nie chciałem się poddać, aczkolwiek łatwo nie było. O perypetiach związanych z budowaniem napiszę esej w Galerii :lol: . Ale z daleka wygląda nienajgorzej ;o)
Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Aleksander Górski
..."be yourself, no matter what they say"...
Avatar użytkownika
Aleksander

Animal Planet
 
Posty: 8035
Dołączył(a): środa, 19 września 2007, 18:14
Lokalizacja: "Miasto Meneli"

Poprzednia strona

Powrót do Konkurs 2020 - warsztat

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron