Su-152 Ark 1/35

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

Su-152 Ark 1/35

Postprzez skikut87 » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 16:57

Witam to moja pierwsza galeria na tym forum, więc proszę o litość :)
Model uznaję za skończony, co najwyżej zmieni się na nim parę pierdółek, ale to jeszcze zobaczę jak czas pozwoli:)

Przy okazji chciałem podziękować Tomek_gnr, bez którego to pomocy pojazd nigdy by nie miał takich ładnych bucików

Koniec gadki, oto są efekty
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Pozdrawiam

Daniel
skikut87
 

Reklama

Re: Su-152 Ark 1/35

Postprzez imek46 » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 20:06

Bardzo fajny zwiereboj. Fajnie malowanie, fajne ślady eksploatacji pojazdu. Trochę bardziej mógłbyś wyszlifować koła jezdne. A ogólnie mi się podoba. Z jakiego zestawu ten model. Gąski bardzo ładnie zrobione, z czego je robiłeś. Zestawowe czy jakieś inne.
Pozdrawiam I.Z.
imek46
 
Posty: 923
Dołączył(a): piątek, 28 września 2007, 10:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Su-152 Ark 1/35

Postprzez skikut87 » poniedziałek, 27 grudnia 2010, 20:43

Firma to Ark czyli stare wypraski Eastern Express a gąski pochodzą od KV z trumpentera
skikut87
 

Re: Su-152 Ark 1/35

Postprzez Michal » wtorek, 28 grudnia 2010, 09:10

Kawał dobrej roboty. Ze smaczków zwraca uwagę bardzo fajnie wygięty błotnik. Jedyne co mi się nie podoba to rdza na gąsienicach. Jeżeli pojazd jeździł to nie miały prawa aż tak zardzewieć. A jeżeli nie jeździł to zardzewiały by wytarcia na gąsienicach spowodowane kontaktem z kołami. Ale teraz taka moda na mocno zardzewiałe gąsienice.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 893
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 16:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Su-152 Ark 1/35

Postprzez Mac Eyka » wtorek, 28 grudnia 2010, 10:15

A mi powiem szczerze model wydaje się być nierównym i nieco nie przemyślanym.
Z jednej strony mnóstwo roboty z błotnikiem choćby. Bardzo dobrej roboty.
Z drugiej jakieś takie dziwne malowanie. Tak jak byś staną w pół drogi nie nie poszedł dalej.
No bo zobacz.
Spodnia część kadłuba ufafluniona makabrycznie, wskazuje na pojazd nieużywany, wręcz porzucony.
Dodatkowo pordzewiałe gąsienice.
Ale jak zauważył Michał przetarcia wskazują na ruch, użytkowanie.
Góra kadłuba natomiast odbiega od tej idei pojazdu nieużywanego.
Zauważ, że brak jest zaczernień za załamaniach pancerza tak charakterystycznych dla nieczyszczonych powierzchni, a jednocześnie wydobywających z modelu przestrzeń.
Brak śladów użytkowania, łażenia po pancerzu, przetarć na włazach.
Za scenariuszem porzucenia wskazuje ten pieprznik na prawej burcie. Podczas marszu te wszystkie ogniwa gąsienic zapewne pospadały by. Rury wydechowe też wyglądają na strasznie przeżarte przez rdzę i nieużywane od dłuższego czasu.
Przy okazji fotek niepotrzebnie zrobiłeś zbliżenie na koła nośne, widać na min, że pojazd unosi się ponad gąsienicami.
No ale dość tego krytykanctwa.
Gratuluje wykonania modelu i wytrwałości przy pracy nad nim.
Z pozdrowieniami Samozwańczy Prezes Gildii Kręcących się Śmigiełek Maciek Poniatowski
Avatar użytkownika
Mac Eyka

Zimna Wojna 2
 
Posty: 3024
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 21:08
Lokalizacja: Ouagadougou w Burkina Faso

Re: Su-152 Ark 1/35

Postprzez skikut87 » czwartek, 30 grudnia 2010, 15:18

Witam a jednak się skosiłem i po poprawiałem :) wygląda teraz to tak i nie czepiać się gąsek przykleję je ale dopiero jak go postawie na fragmencie berlińskiego bruku :)
Obrazek
Obrazek
Obicia wskazujące na używanie pojazdu są, przy włazach powycierane
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zaciemnienia na płytach tez są i były tylko ze delikatne a przy zdjęciach ledwo je widać
skikut87
 

Re: Su-152 Ark 1/35

Postprzez rollingstones » niedziela, 2 stycznia 2011, 11:24

Ma jaja ten model. Podoba mi się - poczekajmy na podstawkę - wtedy nawrzucał by ma niego jakieś resztki cegieł itp. Popracuj może jeszcze nad lufą, jest dosyć sterylna.
płotka
Avatar użytkownika
rollingstones
 
Posty: 4136
Dołączył(a): sobota, 22 września 2007, 09:29
Lokalizacja: KIelce

Re: Su-152 Ark 1/35

Postprzez skikut87 » środa, 5 stycznia 2011, 20:39

dziękuje Rollingstones ciesze się ze tak mówisz. Teraz czekam na kolejnego bolszewika wiec powoli gromadzę materiał na podstawkę, szkoda tylko ze sklepy będą zamknięte ...
skikut87
 


Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości