Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez RH » czwartek, 15 marca 2012, 09:59

Storch w barwach okazjonalnych z cyklu "Proletariusze wszystkich krajów łączcie sie " :)
Dla nie których będących w tamtych czasach członkami parti , w jedynym słusznym malowaniu ,dla innych przekleństwo tamtych czasów i upokorzenie .A dla młodych nie pamiętających IMPERIUM ZŁA to tylko historia .No ale była taka jaka była i samoloty też wtedy były .
W powojennej Polsce zostalo wiele sprzętu poniemieckiego i co dało sie odremontować służyło w lotnictwie LWP,Ten akurat egzemplarz zostal odremontowany i otrzymał nazwę "Zjednoczona Klasa Robotnicza"
Maszyna byla wyremontowana ponad plan dla uczczenia Kongresu zjednoczeniowego PPR i PPS w 15XII 1948.
Wspomnę jeszcze o jednej ciekawostce związanej z tym samolotem (szkoda że takie przygody nie przydarzają sie teraz )Zaczerpnąłem ja z książki Pana A. Morgały
A mianowicie w 1947 r żołnierze odkryli we wsi Chrostowo rozebrany kompletny samolot wraz z częściami zamiennymi ukryty w stodole gospodarza ,a we wsi Jarszewo 17 silników lotniczych i skrzynie z częściami płatowców
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Reklama

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez radoslaw6363 » czwartek, 15 marca 2012, 15:21

Najpierw obejrzałem fotki i pomyślałem RH, spojrzałem kto zamieścił i się nie pomyliłem :lol:
Modelu idealnie oddającego rzeczywistość nie zbuduje się nigdy, ale próbować trzeba !
Nie kłóć się z głupim, bo najpierw zaniży cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem !
Według przeprowadzonych niedawno badań stwierdzono, że ludzie którzy nie rozpoznają ironii i sarkazmu są mniej inteligentni ! Pozdrawiam !
Avatar użytkownika
radoslaw6363
 
Posty: 2540
Dołączył(a): niedziela, 28 lutego 2010, 12:12
Lokalizacja: W PL Aleksandrów Łódzki, ponadto DK,NL,A,SK,D.

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Czarny » czwartek, 15 marca 2012, 17:31

Nijaki, jak większość Twoich modeli. Za to rys historyczny powala na kolana,dziękujemy dziadku że przypomniałeś nam czym bylo Imperium Zła.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 15 marca 2012, 18:04

Czarny napisał(a):Nijaki, jak większość Twoich modeli. Za to rys historyczny powala na kolana,dziękujemy dziadku że przypomniałeś nam czym bylo Imperium Zła.

Jak miło i swojsko...
2xNie 1xTak
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Czarny » czwartek, 15 marca 2012, 18:16

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):
Czarny napisał(a):Nijaki, jak większość Twoich modeli. Za to rys historyczny powala na kolana,dziękujemy dziadku że przypomniałeś nam czym bylo Imperium Zła.

Jak miło i swojsko...
2xNie 1xTak


Tak, czym tu się zachwycać? RH ma potencjał w łapie żeby robić przy których większość modeli z Da-Ta może się schować ale tego nie wykorzystuje. Tym że robi modele na pół gwizdka?
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez spiton » czwartek, 15 marca 2012, 18:18

Czarny napisał(a):Nijaki, jak większość Twoich modeli. Za to rys historyczny powala na kolana,dziękujemy dziadku że przypomniałeś nam czym było Imperium Zła.


Nie tyle nijaki, co zrobiony wg tej samej sztampowej receptury. Ale za to sama idea zrobienia tego pięknego samolotu w TAKIM malowaniu jest rzeczą ciekawą.
Czarny, a czy Twoje modele są mniej nijakie ??
Wydaje mi się też, że zwracanie się per "dziadku" jest trochę poniżej poziomu który mógłbym zaakceptować.
No chyba, że jesteście rodziną.
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez RH » czwartek, 15 marca 2012, 18:29

:) Jeszcze dziadkiem nie zostałem :) wiec nazwa nie trafiona .A i nie czuje sie takowym .Obserwując to co sie dzieje teraz z młodzieżą (oczywiście nie wszyscy ,ale jednak większość )To w porównaniu z moim pokoleniem jest słabiutka psychicznie i emocjonalnie :) .Na pewno ma wpływ na to okras w jakim sie żyło.Nawet na przykładzie modelarstwa .Człowiek aby coś zbudować ,nawet to latające to nieźle się nachodził aby coś zdobyć (normalna szkoła przetrwania ) A teraz wszystko podane na tacy :do wyboru do koloru ,:)
Avatar użytkownika
RH
 
Posty: 1074
Dołączył(a): wtorek, 29 lipca 2008, 10:52
Lokalizacja: Krakow

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Czarny » czwartek, 15 marca 2012, 18:30

spiton napisał(a):
Czarny napisał(a):Nijaki, jak większość Twoich modeli. Za to rys historyczny powala na kolana,dziękujemy dziadku że przypomniałeś nam czym było Imperium Zła.


Nie tyle nijaki, co zrobiony wg tej samej sztampowej receptury. Ale za to sama idea zrobienia tego pięknego samolotu w TAKIM malowaniu jest rzeczą ciekawą.
Czarny, a czy Twoje modele są mniej nijakie ??
Wydaje mi się też, że zwracanie się per "dziadku" jest trochę poniżej poziomu który mógłbym zaakceptować.
No chyba, że jesteście rodziną.


Juz taki niekóltularny nieók jestem. Dziękuje, że naprowadzasz mnie jednak na właściwe tory. Zaręczam ci również, że moje model są znacznie mniej nijakie.

RH tylko ja już raczej się do młodzieży nie zaliczam.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 15 marca 2012, 18:43

Czarny napisał(a):RH ma potencjał w łapie żeby robić przy których większość modeli z Da-Ta może się schować ale tego nie wykorzystuje. Tym że robi modele na pół gwizdka?

A co do tego ma DA-TA co?
Które modele maja sie schować?
Te w pudełkach? Kartonówki, kolejki, klocki LEGO "kolego"
Co to ma wspólnego?
Ryszard wiele razy już pisał, że robi modele w taki sposób w jaki chce.
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Czarny » czwartek, 15 marca 2012, 18:45

Mecenas...Kolekcjoner... napisał(a):Ryszard wiele razy już pisał, że robi modele w taki sposób w jaki chce.


A czy to znaczy, że musimy mu przyklaskiwać? Szczególnie, że wiemy, bo sam o tym mówi, że często są one "niedokończone".
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 15 marca 2012, 18:50

Nie musimy przyklaskiwać ani się trącać "pisiora..." ale nie trzeba od razu jechać "dziadkiem" o czym spiton już napisał, a ja nie chciałem Ci wcześniej na to zwracać uwagi. Dlatego "pojechałem" referendum z 1946 roku
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Czarny » czwartek, 15 marca 2012, 19:09

Myslałem, że co jak co ale i Ty i Spitek domyślicie sie że Dziadek prześmiewczo odnosi się do figury jaką użył RH opisując Imperium Zła, które on przeżył a my maluczcy, co my o tym wiemy.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 1000
Dołączył(a): poniedziałek, 15 grudnia 2008, 13:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Mecenas...Kolekcjoner... » czwartek, 15 marca 2012, 19:34

Początków Imperium Zła to pewnie na tym forum nikt osobiście nie pamięta. Oczywiście mogę się mylić bowiem "wyjątek..."
Natomiast dalej nie odpowiedziałeś na to, co modele Ryszarda mają wspólnego z jakością modeli z DA-TA. W jakim celu o tym napisałeś?
Avatar użytkownika
Mecenas...Kolekcjoner...
 
Posty: 784
Dołączył(a): poniedziałek, 19 października 2009, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez spiton » czwartek, 15 marca 2012, 19:42

Czarny napisał(a):.. Spitek ...

Czy jak ja będę pisał o Tobie "czarnuch" to będzie OK ?
Avatar użytkownika
spiton
 
Posty: 11473
Dołączył(a): czwartek, 29 listopada 2007, 00:21
Lokalizacja: Kościelisko

Re: Fi 156 C "ZKR" Tamiya 1:48

Postprzez Okrach » czwartek, 15 marca 2012, 20:02

Ciekawe malowanie popularnego bocianka - jest ono prawdziwe?

Moim skromnym zdaniem - zupelnie przyzwoicie wygladajcy model. Mnie sie podoba :mrgreen:
Pozdrawiam,
Tomek
Avatar użytkownika
Okrach
 
Posty: 331
Dołączył(a): sobota, 30 października 2010, 12:35
Lokalizacja: Stuttgart

Następna strona

Powrót do Lotnictwo - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 26 gości