Witam wszystkich. Tym razem przedstawiam model P-47 D Thunderbolt firmy Academy w skali 1:72. Wykonałem malowanie pudełkowe 317th FS/325th FG, z Foggii we Włoszech - wiosna 1944 roku. Model pędzlowany farbami Pactry, z washem i lekkimi obiciami. Jakość wyprasek według mnie świetna, całość skleiłem praktycznie bez użycia szpachli. Niestety kalki to kompletna porażka, położenie ich zajęło mi 4 dni i doprowadziło mnie do szewskiej pasji najgorzej wyszła szachownica na ogonie co pewnie zauważycie. Pierwszy i ostatni raz korzystałem z kalek Academy. No to chyba na razie tyle, zapraszam do oglądania i wytykania błędów. Pozdrawiam
Mam ten model w tym samym malowaniu na półce, kalki faktycznie nie najlepsze ale w innych starszych modelach Academy też tak było, Twój jest ładniejszy od mojego starego "ulepka":) komory podwozia masz aby w złym kolorze powinny być ZCY.
Taka tylko uwaga - jak kładziesz kalki na wcześniej powashowany model, to trzeba odtworzyć przykryte linie, bo tworzy się dysonans. Ja to robię z reguły ołówkiem, bo wash często już nie wchodzi w linie przykryte kalkami.