przez Maciek_66 » poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 21:45
Właśnie robię model tego samolotu w wersji J2F-5/6. Zastanawiam się, jak pomalować wnętrze kokpitu. Monografia AJ Press podaje interior green, ale wygląda na to, że rozkaz dotyczący tego koloru wydany został później niż powstawały samoloty tej wersji. Z kolei czasem w tym okresie rozkazy sankcjonowały rzeczywistość (podobno?). Z innej strony fragmenty wnętrza kadłuba Grumman nawet w Hellcatach malował na grumman grey. Widziałem też modele ze srebrnym wnętrzem. Osobiście skłaniam się do grumman grey, ale proszę o uwagi i sugestie.
Podobnie chciałem otworzyć przedział za silnikiem i tu zupełnie nie wiem, jak pomalować wnętrze tego fragmentu i detale.
Rozważam też wykonanie wersji OA-12, czyli ratowniczej, ale nie znam różnic w wyposażeniu - z zewnątrz była taka wielka antena na kadłubie.
pozdrawiam
Maciek Żywczyk