BRDM 2 z Hrubieszowa (Dragon 1:35)

Właśnie skończyłeś model, chciałbyś go zaprezentować - poddaj go tutaj surowej krytyce Użytkowników.

Moderator: xenomorph

BRDM 2 z Hrubieszowa (Dragon 1:35)

Postprzez rhinoceros » środa, 18 lutego 2015, 21:48

Powinienem zacząć: "dawno, dawno temu... ", bo właściwie taka jest jego długa historia. :)
Inspiracją do zrobienia BRDM-a w czasach "przedtrumpeterowskich" był o spotkanie z rzeczywistym pojazdem w 2001 roku podczas białostockiej Biesiady Modelarskiej (pozdrawiam Artura i Jarka!!!). Wtedy narodził się pomysł zrobienia modelu w barwach "białostockich" w wersji przeciwchemicznej- obecnie Trumpeter ma ją w zapowiedziach. Projekt długo dojrzewał, aż z inspiracji Zbyszka postanowiłem dokończyć model w wersji standardowej w barwach 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjra Henryka Dobrzańskiego "Hubala".
Nie obyło się bez ingerencji własnej:
• wymieniłem koła na żywiczne- Hussar (z bieżnikiem polskim),
• wyrzuciłem do kosza osłony lamp przednich i dorobiłem wg zdjęć z blaszki offsetowej,
• z tej blaszki powstały też uchwyty i mocowania narzędzi,
• popracowałem nad wnętrzem (jest dość uproszczone),
• „ukoronowałem” wieżyczkę zapasowym kołem z żywicy- często przewożonym w tym miejscu,
• Przepracowałem tłumiki i rury wydechowe (wg fotografii),
• Dorobiłem kierunkowskazy i odblaski na tylnej płycie pojazdu,
• Dorobiłem bosak i linę często stosowane w BRDM-ach,
• Wymieniłem łopatę, której kształt był bardzo nieprawidłowy,
• Dorobiłem uchwyt lusterka i samo lusterko oraz tablicę identyfikacyjną pojazdów wojskowych,
• No i przyjrzawszy się defiladowej fotografii (której adres tu zamieszczam) pokusiłem się o odtworzenie kamuflażu i organizacji przodu pojazdu.
• Kalkomanie pochodzą z zestawu TORO (nota bene, dobór kroju cyfr i liter nie był prosty. Na zdjęciu widać zakłócenia symetrii numeru rejestracyjnego). (Dzięki, Staszku, za cierpliwe przyglądanie się, jak masakruję Ci zestaw kalkomanii :) )

(uwaga: źródło zdjęcia http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/swieto ... toreportaz)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak to się zaczynało...

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam!
• efekt- jak widać 
Zapraszam do oglądania i komentowania!
Więcej fotek na: http://www.ztslublin.pl/galeria/brdm-2- ... a-135.html
ZTS Lublin- to lubię!
Lubelskie Spotkania Modelarskie- Team!
Avatar użytkownika
rhinoceros
 
Posty: 423
Dołączył(a): piątek, 13 lutego 2009, 22:07

Reklama

Powrót do Pojazdy wojskowe - galeria ukończonych modeli

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości