modelarstwo z pasją
Start Warsztat mistrzów
P.11c "łamana trójka" (62-W) n/b 3 Drukuj Email
Wpisany przez Jerzy Skakun   

Zawsze chciałem zbudować PZL P.11c, samolot o unikalnej konstrukcji i wyglądzie. Zakupiłem model Mirage'a, jednakże ile razy zaglądałem do pudełka, odstraszało mnie swoją zawartością - marne tworzywo, źle odlane, nieszczególne detale. Kiedy zostałem zaproszony do konkursu ucieszyłem się, że zmobilizuje mnie on do wysiłku i budowy tego interesującego samolotu. Lubię budować modele o interesujących kamuflażach, więc praktycznie od razu zdecydowałem się na tajemniczą jedenastkę w łamanym na wzór niemiecki malowaniu.

Więcej…
 
PZL P.11c nb 5 (45-N) 111 Eskadra Drukuj Email
Wpisany przez Arkady72   

Nadejszła wiekopomna chwila...

Przyszła pora na Telesfora i ja dołączam do zabawy. Postaram się zrobić ten model najlepiej jak potrafię a przy okazji "po swojemu". Rola supportu w każdym konkursie też jest potrzebna. Teraz poważnie, model jaki wykorzystam to oczywiście nasz Mirage nr kat. 48103, blaszki Part również Made in Poland, kalkomanie bez niespodzianek czyli AeroMaster AMD48621 "Early Warriors" i silniczek żywiczny ToRo 48001:

Więcej…
 
StuG IIIG, póżny - 242. StuG Brigade Ankona 1944 Drukuj Email
Wpisany przez Marek Naja   

Za obiekt swoich zainteresowań wybrałem od razu obszar walk polskich oddziałów we Włoszech w roku 1944. Istnieje z nim związana dość obszerna baza fotograficzna. Przekrój pojazdów, które miały to nieszczęście, że na swojej drodze napotkały polskie oddziały jest dość duży stąd też i wybór trudny. Zdecydowałem się w końcu na pojazd z 242. StuG Brigade zniszczony na Monte Rosario w trakcie walk w drugiej połowie lipca 1944 r. z 1. i 2. szwadronem Pułku 4. Pancernego „Skorpion” 2. Brygady Pancernej. Temat jest modelarsko bardzo ciekawy. Ujął mnie szczególnie dramatyzm widocznej na zdjęciach sytuacji. Wspaniała dynamika „ułożenia” pojazdu, który być może nie zdążył dopaść skraju zbawczej drogi lub też nie spodziewając się wroga przed sobą lekkomyślnie wyjechał na szczyt wzgórza, gdzie dosięgły go bezlitosne polskie pociski. Skutki są widoczne. Malowniczo rozwinięta lewa gąsienica, pożar i brak górnej płyty nadbudówki. Niestety brak jest zdjęć tylnej części pojazdu i jego prawej strony. Sam pojazd jak udało mi się ustalić dzięki pomocy Kolegów modelarzy jest produkcji zakładów Alkett.

Więcej…
 


Wyróżniona fotografia

Fotografia tygodnia, autor: ROBERT
Fotografia tygodnia, autor: ROBERT
Fotografia miesiąca, autor: Ewpiga
Fotografia miesiąca, autor: Ewpiga
Fotografia roku 2014, autor: Mariusz 72
Fotografia roku 2014, autor: Mariusz 72

Sponsorzy