modelarstwo z pasją
Start Artykuły
Hungarian Light Tank 38M Toldi (A20), 1:35 Hobby Boss 82477 Drukuj Email
Wpisany przez Jarek Gurgul   

Fani egzotycznej pancerki wreszcie się doczekali! Zamiast kolejnego Shermana, T-34, czy Tygrysa Hobby Boss bez wielkiego szumu (choć z wcześniejszymi zapowiedziami) wypuścił w czerwcu model węgierskiego lekkiego czołgu Toldi I (38M). Co więcej - wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że jest to początek wysypu madziarskich pojazdów w skali 1:35 w plastiku.

 

 

Więcej…
 
Nowy i poprawiony P-61A Black Widow z Great Wall Hobby Drukuj Email
Wpisany przez Michał Sindera   

Dzięki uprzejmości współpracowników firmy Great Wall Hobby dostaliśmy dzisiaj oficjalnie pierwsze rysunki 3D oraz boxart nowej edycji P-61A Black Widow "Glass nose".

 

Numer katalogowy nowego zestawu to L4806.

Skala: 1/48

Więcej…
 
Nitowadła Drukuj Email
Wpisany przez Jakub "Kubrt" Vilingr   

Dziś chciałbym przedstawić trzy różne rodzaje narzędzi do nitowania. Posiadam w sumie trzy typy: Rosie the Rivetter, czyli nitowadło od pana Petra Douska, dalej fototrawione nitowadło RB Productions produkcji irlandzkiego modelarza Radu Brinzana oraz nitowadło SBS Model, które kupiłem na wystawie w węgierskim Mossyonmagyarovár.

Więcej…
 
T-70M Special Edition, 1:35 MiniArt 35113 Drukuj Email
Wpisany przez Jarek Gurgul   

W zalewie modeli niemieckich, a ostatnio również alianckich pojazdów sprzęt sowiecki, szczególnie czołgi lekkie, wydawane na dobrym poziomie, to nadal rodzynki.

Dlatego cieszy, że w ofercie niektórych firm znaleźć można te mniej popularne tematy, jak choćby model czołgu T-70M.

 

 

Więcej…
 
Odwzorowywanie nitów na powierzchni modeli lotniczych Drukuj Email
Wpisany przez Wojtek Fajga   
Często oglądając modele w czasopismach modelarskich i na forach internetowych odnoszę wrażenie, że czegoś im brakuje. Mimo, że doskonale pomalowane, z perfekcyjnie dorobionymi detalami i ze świetnie wykonanymi śladami eksploatacji, cały czas sprawiają wrażenie plastikowych zabawek.
Nitowanie powierzchni poszycia jest jedną z technik modelarskich, które potrafią zamienić plastikową zabawkę w mały samolocik. Technika jest dosyć prosta i nie wymaga skomplikowanych narzędzi, które można wykonać szybko, we własnym zakresie. Materiały do wykonania narzędzi znajdą się zapewne w warsztacie każdego modelarza.
Więcej…
 
Naciągi i śruby rzymskie Drukuj Email
Wpisany przez Wojtek Fajga   

Dla wielu modelarzy wykonanie naciągów jest sporą barierą w modelowaniu samolotów. W niniejszym artykule przedstawiam metodę, która pozwala na wykonanie naciągów w krótkim czasie (jedno, najwyżej  dwa popołudnia i wieczory). Nie wymaga wiercenia w modelu przelotowych otworów i ich późniejszego szpachlowania i malowania. Tą metodą można wykonać również wszelkiego rodzaju anteny oraz cięgna.

Więcej…
 
Oddzielne powierzchnie sterowe Drukuj Email
Wpisany przez Wojtek Fajga   

Jedną z bardziej rażących rzeczy jakie zdarza mi się obserwować w gotowych, często świetnie wykonanych i pomalowanych modelach, są powierzchnie sterowe stanowiące jedną całość z płatami lub statecznikami. Dziwne, że tak rzadko producenci decydują się na wykonanie lotek,  sterów kierunku i wysokości oraz innych elementów mechanizacji skrzydła w postaci osobnych elementów.  Oto jak w prosty sposób, niskim nakładem pracy i przy pomocy prostych narzędzi i materiałów można wykonać powierzchnie sterowe jako osobne elementy.

Więcej…
 
Suszarnia - Mr. Dry Booth firmy GSI Creos (Gunze Sangyo) Drukuj Email
Wpisany przez Maciej Gałecki   

Można z dużą pewnością stwierdzić, że każdy modelarz łamał lub łamie sobie głowę, jak sprawnie i bezpiecznie dla modelu wysuszyć go po malowaniu, myciu bądź kładzeniu kalkomanii. Rozwiązań jest kilka, od najprostszych jak zamknięte pudełko, po bardziej szalone jak mikrofalówka (wyłączona) pod nieobecność żony…
Jednak bardziej efektywne jest suszenie, gdy oprócz czystej przestrzeni możemy też podnieść temperaturę powietrza, co znacznie skraca czas schnięcia chemii.

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5