modelarstwo z pasją
Start Warsztat mistrzów Klasa mistrzowska P.11c "łamana trójka" (62-W) n/b 3
P.11c "łamana trójka" (62-W) n/b 3 Drukuj Email
Wpisany przez Jerzy Skakun   
Spis treści
P.11c "łamana trójka" (62-W) n/b 3
Montaż modelu
Malowanie modelu
Galeria
Wszystkie strony

Zawsze chciałem zbudować PZL P.11c, samolot o unikalnej konstrukcji i wyglądzie. Zakupiłem model Mirage'a, jednakże ile razy zaglądałem do pudełka, odstraszało mnie swoją zawartością - marne tworzywo, źle odlane, nieszczególne detale. Kiedy zostałem zaproszony do konkursu ucieszyłem się, że zmobilizuje mnie on do wysiłku i budowy tego interesującego samolotu. Lubię budować modele o interesujących kamuflażach, więc praktycznie od razu zdecydowałem się na tajemniczą jedenastkę w łamanym na wzór niemiecki malowaniu.

Według najnowszych badań samolot ten pochodził z Instytutu Techniki Lotniczej, gdzie prawdopodobnie testowano na nim metody ukrywania samolotu na ziemi.

Dodatkową trudnością w budowie modelu tego konkretnego samolotu były znaczne uszkodzenia skrzydeł, statecznika oraz kadłuba w miarę dobrze udokumentowane na fotografiach. Postanowiłem też, by mój model stał na małej winietce, która podkreśliłaby dramatyczny charakter rozbitego samolotu.

Jedenastka, na którą się decyduję:

zdjęcie A.J.Press

Więcej zdjęć można zobaczyć w wątku dyskusyjnym, a dodatkowo zapoznać się z domniemaną historią egzemplarza.

Model jaki wykorzystam to: PZL P.11c w/bombs, numer katalogowy: 48102, prawdopodobnie będę się posiłkował też drugim egzemplarzem. Planuję wykorzystać również zestaw dodatkowy Parta, numer katalogowy: S48105.

Zasadniczo chciałbym oddać nastrój widoczny na fotkach, w tym celu planuje poniszczyć nieco poszycie - zamierzam skoncentrować się na odwzorowaniu uszkodzeń powierzchni i malowaniu (czyli tym, co mnie najbardziej w modelarstwie kręci).

Po raz pierwszy będę musiał zmierzyć się z otwieraniem niektórych paneli, jak również po raz pierwszy chciałbym wykonać minipodstawkę.

Tyle opowieści czas zabrać się za budowę... 

Wyróżniona fotografia

Fotografia tygodnia, autor: ROBERT
Fotografia tygodnia, autor: ROBERT
Fotografia miesiąca, autor: Ewpiga
Fotografia miesiąca, autor: Ewpiga
Fotografia roku 2014, autor: Mariusz 72
Fotografia roku 2014, autor: Mariusz 72

Sponsorzy