modelarstwo z pasją
Start Artykuły Recenzje Poradnik Modelarski - Aerografy
Poradnik Modelarski - Aerografy Drukuj Email
Wpisany przez Michał Żołyniak   
  • Pełny tytuł: Poradnik modelarski – aerografy część pierwsza
  • Wydawca: Payo
  • Rok wydania: 2006 (wydanie II poprawione)
  • Praca zbiorowa pod redakcją Pawła Grochowskiego
  • Numer ISBN: 83-920831-1-3
  • Uwagi:  24 strony formatu A4, druk kolorowy, miękka oprawa
  • Cena: 10-15 zł

 

Wielu modelarzy zaczynających swoją przygodę z aerografem, poszukuje źródła informacji, które ma dostarczyć podstawowej wiedzy o sprzęcie i sposobach jego użytkowania. Wybrać model Paasche czy pseudo- Iwatę? Jak rozcieńczać farbę? Jakie źródło powietrza jest najbardziej ekonomiczne? – to tylko niektóre pytania, na jakie trzeba sobie odpowiedzieć, nim pomaluje się pierwszy model przy użyciu aerografu.

Uniwersalnym kompendium wiedzy, w którym zebrano  podstawowe informacje na temat aerografów, jest poradnik modelarski wydany przez firmę Payo. Znajdziemy tam między innymi porady dotyczące pracy, czyszczenia i konserwacji sprzętu. Przeczytamy o rozwiązywaniu problemów i rozcieńczaniu farb, a także zapoznamy się z historią oraz zasadą działania i budową aerografów. W poradniku wyjaśniono podstawowe pojęcia w mini-słowniku , a najważniejsze dane pogrupowano w tabelach. Nie brakuje również opisów typu  „krok po kroku”, jak np. należycie rozkładać i składać aerograf (taka forma jest wręcz idealna dla początkujących, którzy po lekturze samego tekstu mogliby mieć drobne problemy z wyżej wymienionymi czynnościami).

Całość została wydrukowana na wysokiej jakości papierze. Na uwagę zasługują dokładne obrazki i zdjęcia, które stanowią doskonałe dopełnienie do bardzo dobrze napisanego tekstu. Podsumowując – poradnik ten z pewnością wart jest swojej (niewielkiej) ceny, a uważna lektura zawartych w nim informacji może uchronić modelarza przed niepotrzebnymi problemami w trakcie nauki posługiwania się aerografem.